باز لورمن، خالق «الویس» در جشنواره دوربین تصویر برنده جایزه شد


جشنواره Camera Image 2022 از فیلمساز استرالیایی Bazlurman تقدیر می کند.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از هالیوود ریپورتر، باز لورمن، تهیه کننده «الویس»، مندی واکر فیلمبردار، در جشنواره فیلم دوربین تصویر لهستان مورد تشویق ایستاده تماشاگران قرار گرفت.

در این مراسم که پس از نمایش فیلم «الویس» برگزار شد، لورمن جایزه ویژه بهترین کارگردانی جشنواره را دریافت کرد.

این فیلمساز در سخنان خود تاکید کرد که اگر فیلم «الویس» مستقیماً به سرویس استریم برود، آن را نخواهد ساخت و گفت: برای سینما فیلم می‌سازم.

واکر همچنین درباره روند کار با لورمن صحبت کرد و روند برنامه ریزی او بسیار دقیق است و همه چیز از نظر فیلمبرداری از قبل تعیین شده است. وی افزود: لورمن در هر سکانسی همه ما را شامل می شود و متوجه می شویم که مخاطب این لحظه را چگونه تجربه می کند.

او همچنین درباره صحت فیلمبرداری فیلم «الویس» گفت: تمام تلاش بر این بوده که به سال ۶۸ برگردیم و همان زوایای دوربین و نورپردازی برای افرادی که اجرای این خواننده را ندیده اند بازتولید شود.

این سینماگر افزود: باز لورمن فیلمی ساخت که هم پدر و مادرم آن را دوست داشتند و هم در نسل جدید مخاطب پیدا کرد و ما به دنبال آن بودیم. تلاش برای ساخت آرشیو چیزی که برای همه جذاب باشد.

باز لورمن همچنین خاطرنشان کرد که «الویس» ۲۸۶ میلیون دلار در سراسر جهان فروخته است و پرفروش‌ترین فیلم سال است، نه دنباله یا فرانچایز.

سی امین دوره جشنواره تصویر دوربین لهستان از ۱۲ تا ۱۹ نوامبر (۲۱ تا ۲۸ آبان) برگزار می شود.