با لو رفتن داستان سریال ‘یاقی’ راز طلا فاش شد!


به گفته سالتو، پایان زنجیره شورشیان همه را شگفت زده خواهد کرد.

به گزارش صبح، داستان سریال شورشی برگرفته از کتاب سالتو است. سیاوش ۱۶ ساله در این کتاب یک کشتی گیر با استعداد است. سیاوس از لکه های بدن لذت می برد، او بوی عرق مانده در سالن ها را دوست دارد.

او چند جلسه با پدرش تمرین کرد و سپس کشتی را از روی قلب آموخت. فرزند سعادت که بدنش بزرگ و تشنه قدرت است.

قهرمان این کتاب پسری ۱۶ ساله به نام «سیاوش» اهل جنوب تهران است که کشتی گیر مستعدی بدون مربی و باشگاه حرفه ای است. او در مسابقات محلی به قدری خوب بازی می کند که روزی دو فرد عجیب به نام های «سیا» و «نادر» سبز می شوند تا او را قهرمان جهان کنند.

فقری که سیاوس از نسل های پیشین به ارث برده است در کفش های ترک خورده او منعکس شده است. اما سیاوش می خواهد تغییر کند. اما او نمی داند که افراد اشتباهی برای تغییر به سراغ او آمده اند.

نادر او را می یابد و راه بزرگ را به او نشان می دهد. او کشتی را به عنوان یک نقاشی، به عنوان یک آیین در مقابل چشمان خود به تصویر می کشد. غریزه سیابها را می گیرد و تمرینش را بر سرش می پاشد تا کشتی برایش آیینی شود. در طرز فکر و زندگی.

سیاواس از دیرباز نادر بوده است. کمیاب از دنیایی دیگر، از دنیای آدم های بالا، از دنیای خانه های مجلل. دنیایی که در آن قدرت در برهنه ترین شکل خود را نشان می دهد و دستش را در دست سیاوس می گذارد و او را چنان مست می کند که دنیای جزیره برایش منفور و تحمل آن غیر ممکن است.

سرنوشت ترسناک جاوید در سریال یاگی

در این میان، مهمتر از هر چیز دیگری، فرآیند تبدیل سیاواس به دیو است. سیاوش در ابتدای داستان، پسر شهری شهری با ظاهری قوی، بی دغدغه، باطنی و گاهی مهربان و احساسی است که شاید بارزترین ویژگی او لجبازی او باشد.

اما داستان با چنان حوصله و دقتی مثال زدنی قدم به قدم این شخصیت را دگرگون می کند که نمی دانیم بالاخره کی چنین پیچیدگی و ظلمی را تجربه کرده است.

نادر، همسرش رویا و سیامک اعضای کلیدی تجارت طولانی و گسترده مواد مخدر هستند و سیاوس برای آنها مهره جدیدی است. سیاباس که در گروه دیوید مواد مخدر می فروشد، اکنون در تبلیغات کوچک روی دستگاه های کمیاب کار می کند. او کم کم در این سیستم وحشتناک غرق می شود و تجربیات وحشتناکی را پشت سر می گذارد.

پایان زنجیره شورشیان آشکار شد

پس از شنای پروانه، فیلم محمد کارت در سال ۲۰۰۹، یاگی آخرین اثر اوست که با آن روبرو هستیم. محمد کارت که شورشیان را از متن کتاب سالتو به تصویر می کشد، تغییراتی در داستان ایجاد کرده است که از جمله آنها می توان به تغییر نام شخصیت های سالتو اشاره کرد!

در سریال یاغی، نادر به بهمن که عشق کشتی پیر است، تغییر نام داده و به بهانه ورود او به زندگی ابدی، اتفاقات مرموز-جنایی در جست‌وجوی کشتی‌گیر شایسته وارد جریان داستان می‌شود.

طلا مافیای مواد مخدر است

سیاواس سالتو نیز جاوید گنجی و رویا همسر طلا بهمن خان است. الان بهمن طلا و برادرش مافیای مواد مخدر هستند و می گویند بهمن کار نمی کند.

البته این نظریه هم وجود دارد که طبق کتاب بهمن مافیای مواد مخدر وجود دارد. چون در قسمت آخر سریال یاغی طلایی بدون اطلاع پلیس پس از اسیدپاشی مدعی پلیس برهمنی شد! حال به نظر می رسد که طبق کتاب سالتو کلمه طلا گم شده است.

حال باید منتظر ماند و دید که محمد چگونه کارت پایانی سرکش را به تصویر کشیده است.