برانکو ایوانکوویچ سرمربی تیم ملی ایران شد!


گزارش کردن سناپرس; چراغ سبز برانکو ایوانکوویچ برای قبول هدایت تیم ملی فوتبال ایران؟ برانکو در مصاحبه قبلی از اسکوچیچ حمایت کرد اما در آخرین گفتگو به نظر می رسد او برای قبول هدایت تیم ملی چراغ سبز نشان داده است.

برانکو ایوانکوویچ تنها سرمربی کروات است که تا به حال هدایت یک تیم ملی را به غیر از کرواسی در جام جهانی بر عهده داشته است. او سه بار دینامو را به لیگ اروپا رساند و پنج قهرمانی در سه کشور کرواسی، چین و ایران دارد.

برانکو در بخشی از آخرین مصاحبه خود در واکنش به احتمال پیوستن به تیم ملی فوتبال ایران گفت: من سرمربی تیم ملی عمان هستم و در بهمن ماه قراردادم را برای دو سال دیگر یعنی تا سال ۲۰۲۴ در آنجا تمدید کردم. اما در قراردادم بندی وجود دارد که در صورت جدایی باید جریمه ای را به فدراسیون فوتبال عمان پرداخت کنم، بنابراین اگر پیشنهاد را قبول کنم، اگر جایی پیدا کنم، مشکلی نیست. نمی خواهم تیم ملی عمان را ترک کنم.

سرمربی کروات سابق تیم ملی فوتبال ایران و پرسپولیس ایران در ماه های گذشته و پس از اعلام کمیته فنی فدراسیون فوتبال مبنی بر صلاحیت اسکوکیچ برای ادامه کار در تیم ملی، به عنوان گزینه جانشینی اسکوکیچ مطرح شد اما بعدها. تیم ملی هموطنش در ایران ماند، او در این مورد نیز سکوت اختیار کرد.