برخورد قانونی با اهل بیت (ع) به دلیل توهین به فیلم سینمایی «عنکبوت مقدس» – تئاتر آنلاین


تبریز- معاون امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از برخورد قانونی با اهانت کنندگان به اهل بیت (ع) در فیلم «عنکبوت مقدس» خبر داد.

به گزارش تئاتر آنلاین، مراسم اختتامیه جشنواره ملی تئاتر رجوی با حضور سید محمد هاشمی دستیار وزیر در امور حقوقی، مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تبریز برگزار شد.

سید محمد هاشمی در آغاز سخنان خود گفت: سیاست قطعی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حمایت از فرهنگ و خرده فرهنگ های بومی ایران است. در این راستا رویکرد توزیع و عادلانه در منظر محلی و استانی حاکم بوده و این دیدگاه در تمامی ارکان و دستگاه های وزارت از بودجه و خدمات گرفته تا تصمیمات و اقدامات جاری وجود دارد. یقیناً از این منظر عدالت محور چیزی جز خیر نصیب ما نخواهد شد.

معاون استانداری وزارت امور حقوقی، امور مجلس و ارشاد در ادامه تاکید کرد: تبریز عزیز در خدمت شما هستیم، هر چقدر به فرهنگ و هنر خطه آذربایجان توجه شود هیچ اتفاقی نیفتاده است. اما منفعت ملی و عمومی. حوزه فرهنگ و هنر آذربایجان و به خصوص شهر شما تبریز مشاهیر زیادی از استاد لزیری عزیز گرفته تا تئاتری ها، تأثیرگذاران و بنیانگذاران انقلابی در عرصه عکاسی، استاد بهزاد پروین کودس و. باغ استاد کارا یکی از قهرمانان ملی این کشور است. مشاهیر این شهر که هنر خود را وقف انقلاب و دانش بزرگ آن کردند. اینها تنها بخشی از ارزش های بومی است که با توجه ویژه به این خرده فرهنگ ها، محصولی عالی برای فرهنگ عمومی کشور خواهد بود.

معاون وزیر در خصوص سلسله جشنواره های ملی رجوی گفت: مطمئن، جامع و موثرتر خواهد بود.

هاشمی افزود: این سلسله جشنواره ها و فعالیت های هنری ملی ملکوتی با الهام از عشق علی بن موسی الرضا(ع) بیانگر ارادت عمیق مردم و هنرمندان این دیار به ساحت مقدس است. از امام همام نه تنها نمایش، بلکه بسیاری از فعالیت های هنری کشور ما مملو از استعاره های ادبی و هنری است و امام رضا(ع) به ادای دین می پردازند. همه این فعالیت ها به خودی خود پاسخ قاطع برخی حرکت های ضد ارزشی و ضد انسانی است.

معاون حقوقی وزیر امور خارجه در خصوص فیلم توهین آمیز عنکبوت مقدس تاکید کرد: اگرچه این فیلم ربطی به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بازیگران متعهد کشورمان نداشت، اما باید بدانید که برخورد قاطع قضایی تا حصول نتیجه ادامه خواهد داشت. ” ما هرگز شاهد تکرار چنین شجاعتی نخواهیم بود.

ازمعرفی نفرات برتر جشنواره

در این جشنواره که همزمان با میلاد حضرت ثامن الائمه امام رضا (ع) در موزه تاریخی کجار تبریز برگزار شد، محمدرضا عرفانی به عنوان بهترین نفر در بخش موسیقی سیمرغ معرفی شد. بازی طبق نظر هیئت داوران

فیاض بهرام به عنوان برنده بخش طراحی پوستر و بروشور نمایشگاه سیمرگ معرفی شد.

پوریا اخوان به عنوان برنده بخش طراحی نور برای نمایش کلاه قرمزی شناخته شد.

در قسمت طراحی نور نیز سید محمدرضا مرتضوی برای نمایش کلاه قرمزی انتخاب شد. لیلا ندایی به عنوان برنده بخش طراحی لباس نمایش شاه اسماعیل معرفی شد.

پائوریا اخوان برای بخش طراحی صحنه و سید محمدرضا مرتجوی برای بخش طراحی صحنه نمایش کلاه قرمزی انتخاب شدند.

عنوان سوم نفره بازیگری آقایان برای غم بدون شک توسط سیامک گل منصوری و نفر دوم بازیگری مرد دیوید فرمانی برای سیمرغ درام بود.

اکبر صادقی به عنوان نفر اول بازیگری مرد برای سیمرغ درام، نیشا رضوانی به عنوان واجد شرایط بازیگری زن برای نمایش کلاه قرمزی و فاطمه حسینی به عنوان نفر واجد شرایط بازیگری زن معرفی شدند. خوب برای بازی کبوتر.

ثمنه بابازاده برای نمایش ناگهان زود موفق به کسب عنوان سوم بازیگری زن شد و دنیا رحیمی برای نمایش کلاه قرمزی به عنوان نفر دوم بازیگری زن معرفی شد.

پریسا سعدی آذر به عنوان نفر اول بازیگری زن برای نمایش سیمرگ، مهدی صالحیار در بخش نمایشنامه نویسی برای نمایش قلب سفید و مرتضی اسدی مرام به عنوان نفر سوم در بخش نمایشنامه نویسی نمایش قایم معرفی شدند. .

فیلم

محمود مهدوی در بخش نمایشنامه نویسی سیمرگ درام دوم شد و علی حسن زاده در بخش نمایشنامه نویسی شاه اسماعیل درام اول شد.

مرتضی اسدی مرام بدون شک نفر سوم بخش کارگردانی غم است.

در این نمایش به کارگردانی شاه اسماعیل نیز قریب منوچری به عنوان نفر دوم حضور داشت.

اکبر صادقی عنوان اول سیمرگ و محمدرضا مرتجوی عنوان ویژه کارگردانی نمایش کلاه قرمزی را از آن خود کردند. سیمرغ و شاه اسماعیل بر اساس تصمیم هیئت داوران به عنوان نمایشنامه های منتخب جشنواره در جشنواره جهانی نمایش فجر معرفی شدند.

بدون شک بر اساس تصمیم هیات داوران نمایش هایی از شاه اسماعیل، سیمرغ و قایم در جشنواره تئاتر صاحبدلان ارائه شد.