برنامه نویسی پایتون را حتما یاد بگیرید


پایتون یک زبان برنامه نویسی عمومی و قدرتمند است. در توسعه وب، علم داده، ایجاد نمونه های اولیه نرم افزار و غیره استفاده می شود. خوشبختانه برای مبتدیان، پایتون بسیار ساده و آسان است. این باعث می شود برنامه نویسی Start Python یک انتخاب عالی برای مبتدیان برای یادگیری برنامه نویسی باشد.

همچنین، پایتون در بین جامعه علمی بسیار محبوب است، زیرا برای معادلات پیچیده و تجزیه و تحلیل داده ها استفاده می شود. در ادامه با جزئیات بیشتر به چیستی زبان برنامه نویسی پایتون، دلایل محبوبیت برنامه نویسی پایتون، ویژگی ها، کاربردها و نحوه اختصاص زمان برای یادگیری آن، زیرساخت های مورد نیاز برای برنامه نویسی پایتون و بازار آن خواهیم پرداخت.

چرا زبان برنامه نویسی پایتون محبوب است؟

زبان برنامه نویسی پایتون به دلایل زیادی محبوب است. در زیر برخی از دلایلی که باعث محبوبیت زبان برنامه نویسی پایتون شده است آورده شده است:

 • زبان برنامه نویسی پایتون دارای یک نحو ساده است که زبان طبیعی را تقلید می کند. بسیار آسان برای خواندن و درک. سینتکس ساده پروژه ها را سریعتر می کند و شما سریعتر پیشرفت می کنید.
 • پایتون یک زبان برنامه نویسی همه کاره است. پایتون را می توان برای بسیاری از وظایف مختلف، از توسعه وب گرفته تا یادگیری ماشین استفاده کرد.
 • زبان برنامه نویسی پایتون برای افراد مبتدی مناسب است.
 • زبان برنامه نویسی پایتون منبع باز است، به این معنی که استفاده و توزیع آن حتی برای مقاصد تجاری رایگان است.
 • پایتون یک جامعه بزرگ و فعال دارد که به مجموعه‌ای از ماژول‌ها و کتابخانه‌های پایتون کمک می‌کند و به عنوان یک منبع مفید برای برنامه‌نویسان دیگر عمل می‌کند. یک جامعه پشتیبانی بزرگ به این معنی است که اگر کدنویس ها با مشکلی مواجه شوند، یافتن راه حل نسبتا آسان است. شاید کسی قبلا با مشکل مشابهی روبرو شده باشد.

آیا برنامه نویسی پایتون دشوار است یا آسان؟ | برنامه نویسی پایتون آسان یا سخت

آیا یادگیری برنامه نویسی پایتون برای مبتدیان دشوار است؟

پایتون یک زبان برنامه نویسی عالی برای مبتدیان است زیرا خوانایی را در اولویت قرار می دهد و درک و استفاده از آن را آسان می کند. از نظر درک آسان زبان مشابه زبان انگلیسی است و ورود برنامه نویسان جدید به دنیای توسعه نرم افزار را آسان می کند.

پایتون همچنین یک زبان منعطف و پویا است، به این معنی که توسط قوانین سختگیرانه تنظیم نمی شود و بسیار شهودی است. همچنان می تواند با سطحی از خطا کار کند.

در واقع، سهولت استفاده یکی از اصول پایه گذاری پایتون بود که در سال ۱۹۸۹ توسط خالق پایتون، Guido van Rossum ایجاد شد و بعداً در سال ۱۹۹۱ منتشر شد. هدف اولیه پایتون تسهیل برنامه نویسی بود، زیرا بر خوانایی کد تمرکز داشت. زبان برنامه نویسی پایتون نیز انعطاف پذیر است و می تواند بر روی پلتفرم های مختلف مانند سیستم عامل های ویندوز، لینوکس و مک اجرا شود و منبع باز است.

به دلیل خوانایی پایتون و سایر عناصر ساختاری که برای درک آسان طراحی شده اند، زبانی عالی برای مبتدیان است. با این حال، پایتون به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد و برخی از پیچیده ترین وب سایت ها و برنامه های کاربردی جهان را پشتیبانی می کند.

یادگیری پایتون چقدر طول می کشد؟ یادگیری پایتون

یک مبتدی چقدر طول می کشد تا پایتون را یاد بگیرد؟

حدود ۶ تا ۸ هفته طول می کشد تا یک مبتدی اصول پایتون را بیاموزد. اما یادگیری و درک خطوط بیشتر کد در پایتون زمان زیادی می برد. یادگیری پایتون به زمان زیادی نیاز دارد تا وارد یک حرفه جدید به عنوان توسعه‌دهنده پایتون شوید.

اگر مبتدی هستید و می خواهید پایتون را در دو ماه یا کمتر یاد بگیرید، باید یک برنامه تمام وقت را به یادگیری پایتون اختصاص دهید. اگر ۴۰ ساعت در هفته را صرف یادگیری پایتون کنید، در نهایت حدود ۲۵۰ ساعت طول می کشد تا به طور کامل مهارت های پایتون خود را توسعه دهید.

اکثر مبتدیانی که علاقه مند به یادگیری برنامه نویسی پایتون هستند، برنامه ای ایجاد می کنند که در آن تعداد روز معینی را صرف یادگیری اصول اولیه پایتون می کنند و بقیه روز را با استفاده از آن مهارت ها می گذرانند.

اگر می خواهید در کمترین زمان ممکن بهترین نتیجه را بگیرید، بهترین گزینه شرکت در یک بوت کمپ برنامه نویسی است.

Bootcamp برنامه نویسی Mapsa HR یکی از بهترین بوت کمپ های برنامه نویسی در کل کشور است که دوره های برنامه نویسی زیادی مانند دوره های آموزشی پایتون را برگزار می کند که می توانید در آنها شرکت کنید. پس از گذراندن موفقیت آمیز دوره ها در مپسا HR، برای جذب نیرو به شرکت های معتبر معرفی خواهید شد.

بوت کمپ منابع انسانی مپسا به شما این امکان را می دهد که در دوره ها به صورت تجربی بیاموزید و این فرصت را دارید که روی پروژه های واقعی (با نظارت و همراهی مربیان مجرب گروه) کار کنید. در نتیجه در پایان دوره به خوبی برای ورود به بازار کار مجهز خواهید شد.

پایتون برای چه مواردی استفاده می شود؟

پایتون معمولا برای توسعه وب سایت و نرم افزار، اتوماسیون، تجزیه و تحلیل داده ها و غیره استفاده می شود. از آنجایی که یادگیری زبان برنامه نویسی پایتون نسبتاً آسان است، بسیاری از غیر برنامه نویسان مانند حسابداران از آن برای مدیریت کارهای مختلف روزانه مانند امور مالی استفاده می کنند.

چارلز آر. سورنز از دانشگاه میشیگان و مربی کورسرا پایتون برای همه می‌گوید: «برنامه‌نویسی یک فعالیت بسیار خلاقانه و با ارزش است. شما به دلایل زیادی برنامه می نویسید، از امرار معاش گرفته تا تجزیه و تحلیل داده های دشوار.

با زبان برنامه نویسی پایتون چه کاری می توانید انجام دهید؟

برخی موارد عبارتند از:

 • تجزیه و تحلیل داده ها و یادگیری ماشین
 • توسعه وب
 • اتوماسیون
 • تست نرم افزار و نمونه سازی
 • روال

در اینجا نگاهی دقیق تر به چند روش رایج برای استفاده از زبان برنامه نویسی پایتون داریم.

۱- تجزیه و تحلیل داده ها و یادگیری ماشین

زبان برنامه نویسی پایتون امروزه به یکی از اصلی ترین زبان های علم داده تبدیل شده است و به تحلیلگران داده و دیگر متخصصان این امکان را می دهد تا از این زبان برای انجام محاسبات آماری پیچیده، ساخت الگوریتم های یادگیری ماشین، تجزیه و تحلیل داده ها و انجام سایر وظایف مرتبط با داده ها استفاده کنند.

زبان برنامه نویسی پایتون همچنین دارای کتابخانه های زیادی است که به کدنویس ها اجازه می دهد برنامه های بهتر و کارآمدتری برای تجزیه و تحلیل داده ها و یادگیری ماشین بنویسند.

۲- توسعه وب

زبان برنامه نویسی پایتون اغلب برای توسعه قسمت پشتی یک وب سایت یا برنامه – قسمت هایی که برای کاربر قابل مشاهده نیستند – استفاده می شود. نقش پایتون در توسعه وب ممکن است شامل ارسال داده ها به سرورها، پردازش داده ها و برقراری ارتباط با پایگاه های داده، مسیریابی URL و تضمین امنیت باشد.

۳- کارهای روزانه

زبان برنامه نویسی پایتون فقط برای برنامه نویسان و دانشمندان داده نیست. یادگیری زبان برنامه نویسی پایتون همچنین می تواند فرصت های جدیدی را برای دیگران فراهم کند، مانند: روزنامه نگاران، صاحبان مشاغل کوچک یا بازاریابان رسانه های اجتماعی. زبان برنامه نویسی پایتون می تواند غیر برنامه نویسان را قادر سازد تا بسیاری از وظایف را در زندگی خود ساده کنند. در اینجا برخی از کارهایی است که می توانید با زبان برنامه نویسی پایتون به صورت روزانه انجام دهید:

 • قیمت های بازار سهام یا ارزهای دیجیتال را دنبال کنید.
 • لیست خرید مواد غذایی خود را به روز کنید.
 • وظایف را به طور تصادفی بین اعضای خانواده تقسیم کنید.
 • فرم های آنلاین را به صورت خودکار پر کنید.