برندسازی از طریق تبلیغات کلید موفقیت شماست


برندسازی کسب و کارتان از طریق تبلیغات کلید موفقیت شماست. ایجاد یک برند قدرتمند با استفاده از تبلیغات هویت شما را مشخص می کند و موفقیت با ایجاد اعتماد متقابل بین شما و مشتریانتان به دست می آید. برندهای این روزها؛ آنها کلید موفقیت کسب و کار هستند و شما هرگز نمی توانید بدون استفاده مناسب از تبلیغات، برند خود را محبوب کنید.

در دنیای مدرن امروزی هیچ محصول یا خدماتی قابل مقایسه نیست و فقط به دلیل کیفیت بالای محصول شما هرگز موفق نخواهید شد.

برندسازی یک مفهوم کلیدی در محافل بازاریابی است و از آن به عنوان سکوی پرشی برای کسب و کارهای موفق یاد می شود. این واقعیت که مشهورترین مشاغل جهان سالانه میلیاردها دلار صرف تبلیغات و برندسازی می کنند را می توان به عنوان عاملی تایید کننده ارزش برندسازی در دنیای تجارت دانست. مشتریان وفادار در سایه برندهای معروف رشد می کنند و همه این مواد تأثیر تبلیغاتی قابل توجهی بر برندسازی دارند. بدیهی است که اگر برندینگ به درستی شکل بگیرد، تبلیغ تاثیرگذار و قابل قبول خواهد بود، اما در غیر این صورت، تبلیغ تاثیر مطلوبی نخواهد داشت.

برندسازی از طریق تبلیغات
برندسازی از طریق تبلیغات

مشتریان امروزی باهوش تر و محتاط تر از مصرف کنندگان دیروز هستند. آنها عملکرد شرکت ها را بررسی می کنند و با مشاهده خطاهای کوچک به راحتی شما را از رقابت حذف می کنند. از آنجایی که مردم به برندهای معروف اعتقاد دارند، می توانید تمام مسیرهای تبلیغاتی را با برندهای معروف ردیف کنید. فقط باید با کمکی که به دیگران می کنید تبعیض آمیزتر باشید.

خوب است بدانید که ما از طریق تبلیغات، آرم ها، هویت های شرکتی، وب سایت ها یا بروشورها برندسازی نمی کنیم. این ها دستگاه های پیام رسان برند هستند، اما هیچ کدام واقعاً برند نیستند. یک برندینگ موفق بستگی به اعتباری دارد که در ذهن مشتریان خود ایجاد می کند. البته منظور ما این نیست که کسب و کار شما لوگو یا نام تجاری مناسبی ندارد، زیرا همه برندهای بزرگ دارای لوگو و نام تجاری هستند. اما از همه عناصر تبلیغاتی استفاده می کنند تا جایی در ذهن بیننده ایجاد کنند. بنابراین اگر برندینگ به درستی شکل بگیرد، تبلیغ اثربخش و قابل قبول خواهد بود، اما در غیر این صورت، تبلیغات اثر مطلوبی را نخواهد داشت. در همین حال، برای برندسازی تبلیغات در هر پلتفرمی مناسب است. کسب و کارهای بزرگی که از رفاه مالی بیشتری بهره مند هستند نیز می توانند از تبلیغات محیطی و رادیویی استفاده کنند و کسب و کارهای کوچک با بودجه بسیار محدود می توانند از روش تبلیغات و تبلیغات کلیکی در دنیای مجازی بهره مند شوند. مطالعات در این زمینه به وضوح نشان می دهد که رابطه مستقیمی بین رقابت در برابر هزینه های نسبی تبلیغات و سهم بازار کسب و کار شما وجود دارد. هر چه پول بیشتری برای تبلیغات خرج کنید، سهم بیشتری از بازار را به دست خواهید آورد.

فروشگاه های زنجیره ای وال مارت به عنوان یک برند خرده فروشی شناخته می شوند که در ذهن مشتریان خود محصولات با کیفیت با قیمت های مناسب (یعنی ارزان ترین فروشگاه های خرده فروشی در آمریکای شمالی) را بیدار می کند. بسیاری از برندهای معروف دیگر مانند مارلبرو، کوکاکولا، بنز و بی‌ام‌و همگی برندهایی هستند که در القای مفهومی خاص در ذهن مشتریان خود و یا متمایز کردن آنها از سایر رقبا جسورانه عمل کرده‌اند. در دنیای تجارت ابتدا باید بدانید که برند و محصولات یا خدمات شما چه تصویری در ذهن مشتریان شما دارد تا بتوانید برای تغییر یا تقویت آن تصویر ذهنی برنامه ریزی کنید.

ایجاد یک برند پیشرو و موفق در سایه تبلیغات یک مزیت رقابتی پایدار برای کسب و کار شما است. برندهای موفق در سایه تبلیغات ۲۴ ساعته یک تعهد ثابت و مؤثر ایجاد می کنند و مصرف کنندگان بر اساس تعهد خود برند به سمت محصولات متمایل می شوند. صاحبان مشاغل جدید هرگز نباید این مقوله مهم را نادیده بگیرند و بدانند که برندسازی از طریق تبلیغات برگ برنده شما در عرصه رقابت با سایر رقبا است.

مهسا صالحی – کارشناس ارشد مدیریت مالی