برند Jules ممکن است به طور موقت به فروش محصولات VIP خود در ایالات متحده ادامه دهد


ژول با موفقیت یک دادگاه استیناف ایالات متحده در منطقه ای در کلمبیا را متقاعد کرد که ممنوعیت های FDA بر روی محصولات خود را تعلیق کند. این آژانس اخیراً پس از یک بررسی جامع دو ساله، Joule را از فروش و توزیع غلاف و غلاف سیگار الکترونیکی خود در ایالات متحده منع کرده است. این شرکت به این شرکت دستور داد تا محصولات خود را از بازار حذف کند و همچنین از خرده فروشان خواست تا آنها را از قفسه ها خارج کنند. این تعلیق به ژول اجازه می دهد تا به فروش برس ها و غلاف های خود ادامه دهد – و به خرده فروشان اجازه می دهد آنها را بدون ترس از جریمه حمل کنند – در حالی که دادگاه در حال بررسی استیناف خود علیه تصمیم FDA است.

جوئل در درخواست خود ممنوعیت FDA را “خودسرانه و خودسرانه” خواند. این آژانس همچنین گفت که این دستور در پی “فشار سیاسی شدید کنگره” صادر شده است، زیرا از نظر سیاسی برای آنها راحت بود که جولز را به دلیل محبوبیت او در میان جوانان مقصر بدانند، “اگرچه بسیاری از رقبای آن در آن اشتراک داشتند.” بازار و میزان بسیار بالای استفاده توسط افراد زیر سن قانونی. ”

علیرغم ادعاهای جولز، FDA در تصمیم خود به سیگار کشیدن جوانان اشاره ای نکرد. در عوض، این آژانس گفت که محصولات این شرکت را ممنوع کرده است زیرا شواهد کافی ارائه نمی کند که مواد شیمیایی بالقوه مضر از غلاف های اختصاصی آن به کاربران اجازه استنشاق بخارات را نمی دهد. آژانس توضیح داد: “برخی از یافته های مطالعه شرکت نگرانی هایی را در مورد داده های ناکافی و متناقض – از جمله سمیت ژنتیکی و مواد شیمیایی بالقوه مضر ساطع شده از غلاف های مایع الکترونیکی متعلق به شرکت – ایجاد کرده است که توجه زیادی را به خود جلب کرده است. FDA ممنوعیت را ممنوع کرده است. ارزیابی کامل خطر سم شناسی محصولات ذکر شده.

ژول البته به عدم ارائه اطلاعات و داده های کافی توسط آژانس اعتراض کرد. این شرکت در بیانیه ای به Engadget گفت: «به درخواست ما که بیش از دو سال پیش ارائه کردیم، معتقدیم که به اندازه کافی ویژگی های سمی محصولات ژول را شناسایی کرده ایم که با سیگارهای قابل اشتعال و سایر محصولات بخار مقایسه شده است. “این ارقام، از جمله شواهد، مطابق با استانداردهای قانونی کفایت برای حفاظت از سلامت عمومی است.”

جولز سابقه طولانی بریدن سر در سازمان غذا و داروی ایالات متحده دارد، به ویژه در مورد ویپینگ نوجوان. محصولات VIP با طعم میوه در بین جوانان بسیار محبوب بود تا اینکه فروش خود را به حالت تعلیق درآوردند و به فروش منتول و غلاف های با طعم تنباکو چسبیدند. جوئل همچنین با کمیسیون تجارت فدرال و پارلمان ملاقات کرد تا بررسی کند که آیا تلاش های بازاریابی آن نوجوانان را هدف قرار داده است یا خیر. همه چیز در چند سال اخیر تغییر کرده است: طبق یک مطالعه اخیر توسط مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، اکثر دانش‌آموزان دبیرستانی که از سیگارهای الکترونیکی استفاده می‌کنند، اکنون پف‌بار را به هر برندی ترجیح می‌دهند.

به گزارش نیویورک تایمز، دادگاه به جولز تا دوشنبه فرصت داده تا درخواست دیگری ارائه کند. FDA سپس تا ۷ جولای فرصت دارد تا پاسخ دهد. باید دید که آیا جولز در دوران تصدی خود می تواند به فروش برس و غلاف های خود در ایالات متحده ادامه دهد یا خیر. منابع به وال استریت ژورنال گفتند که ژول در صورت عدم موفقیت در رفع این ممنوعیت، گزینه های جایگزینی از جمله اعلام ورشکستگی را در نظر می گیرد.