بر روند تهیه و طبخ غذای زائران نظارت می شود


به گزارش خبرگزاری مهر، پیرحسین کولیوند روز پنجشنبه پس از بازدید از آشپزخانه مرکزی زائران خانه خدا اظهار داشت: بر اساس دستورالعملی که مرکز پزشکی سازمان حج و زیارت هر سال، سال ها پیش داده است. طبخ غذا با نظارت مستقیم صادر شد تا یکنواخت شود و شرایط تغذیه ای مناسب برای زائران فراهم شود، نظارت انجام می شود.

وی ادامه داد: پیش از این نظارت ها غیرمتمرکز بود و پخت و پز در آشپزخانه های مختلف در هتل ها برای زائران انجام می شد، اما در طول سالیان متمادی آشپزخانه های مرکزی در مکه مکرمه و مدینه ایجاد شده که ایرانیان وظیفه پخت غذا را بر عهده دارند و آشپزها نیز اعزام می شوند. آشپزخانه های ایران به صورت متمرکز توسط ما نظارت می شود.

رئیس جمعیت هلال احمر از پخت غذا در این آشپزخانه های مرکزی، صنعتی و مکانیزه خبر داد و گفت: به موقع در هتل این مؤسسه غذا به زائران ارائه می شود.

وی ادامه داد: غذا موضوع مهمی در تغذیه و سلامت انسان است، بنابراین این آشپزخانه ها به اندازه کافی توسط کارشناسان تغذیه و سلامت مورد بازرسی قرار می گیرند.

کولیوند گفت: با توجه به اینکه آشپزخانه ها کاملا صنعتی و مکانیزه هستند، مسئولان مرکز پزشکی همه ساله از آن آشپزخانه ها بازدید می کنند.

به گفته وی، معمولاً آشپزخانه مرکزی به صورت روزانه و یا روزانه توسط کارشناسان بهداشتی مرکز درمانی بازدید، کنترل و نظارت می شود و متخصص تغذیه نیز در این نظارت ها حضور دارد.