به روز رسانی جدید برنامه AR IKEA می تواند مبلمان شما را برای جایگزینی مبلمان جدید تمیز کند


IKEA به شما امکان پیش‌نمایش مبلمان منزل خود را از طریق AR می‌دهد، اما آخرین برنامه هوش مصنوعی آن با هوش مصنوعی جهشی بزرگ در قابلیت‌ها ارائه می‌کند. این دستگاه که IKEA Kreativ نام دارد، می تواند اتاق های شما را با استفاده از LiDAR اسکن کند و یک کپی سه بعدی کامل از آنها بسازد، سپس به شما اجازه دهد مبلمان موجود خود را حذف کنید. از آنجا می توانید مبل ها، میزها و غیره جدید IKEA را امتحان کنید و ایده خوبی از ظاهر آنها در خانه خود پیدا کنید.

اسکن توسط IKEA Creative Scene Scanner نامیده می شود که در صورت موجود بودن در آیفون شما از LiDAR استفاده می کند. IKEA به Engadget گفت که این برنامه حتی بر روی iPhone یا iPad بدون LiDAR نیز کار می کند، اگرچه به برنامه اجازه می دهد جزئیات فضای بیشتری را وارد کند.

برنامه جدید AR IKEA می تواند خانه شما را اسکن کند و مبلمان موجود IKEA شما را تمیز کند.

برای استفاده از آن در وب یا روی یک دستگاه تلفن همراه بدون LiDAR، فقط باید یک سری عکس از اتاق وارد کنید. IKEA در یک بیانیه مطبوعاتی گفت که آنها به طور خودکار پردازش شده و در یک کپی با زاویه باز و تعاملی از فضا با ابعاد و چشم اندازهای دقیق مونتاژ می شوند. از آنجا می‌توانید مبلمان موجود را تمیز کنید و قطعات جدید IKEA را جایگزین کنید، به سرعت گزینه‌ها را امتحان کنید و کل اتاق را طراحی کنید. همه ایده های ما را می توان برای بعد ذخیره کرد یا با دیگران به اشتراک گذاشت. طبیعتاً این برنامه به شما امکان می دهد اقلام مورد علاقه خود را به سبد خرید خود اضافه کنید.

اگر به دنبال الهام بیشتر هستید، IKEA از ۵۰ نمایشگاه سه بعدی جدید نیز رونمایی کرده است. این شرکت می‌گوید: «آنها به شما اجازه می‌دهند تا به صورت مجازی کاتالوگ IKEA را مرور کنید و محصولات را به صورت سه بعدی امتحان کنید، به سرعت مبادله کنید، حرکت کنید، بچرخانید، روی هم قرار دهید و محصولات IKEA را آویزان کنید.»

این جدیدترین حرکت IKEA با فناوری پیشرفته است که طی چند سال گذشته طیفی از بلندگوهای متصل، هاب خانه هوشمند، چراغ های متصل، پد شارژ و موارد دیگر را راه اندازی کرده است. علاوه بر این، IKEA به گروه جدیدی ملحق شده است که توسط مایکروسافت، متا و دیگران ایجاد شده است تا استانداردهای Metawares را تعیین کند – بنابراین حداقل بتوانید مبلمان را در واقعیت مجازی پیدا کنید.