به یاد مهدی آذریزدی برگزار می شود



برای گزارش دادن آژانس کتاب ایران(ابنبه گزارش روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، نمایشگاه «قصه های خوب برای بچه های خوب» به همت انجمن نقاشان ایران و به یاد مهدی آذریزدی از ۱۹ تا ۳۰ تیرماه در نگارخانه استاد مامیز گیمفر برگزار شد. و تالار استاد شهناز خانه هنرمندان ایران

مراسم افتتاحیه این نمایشگاه روز جمعه ۵ خردادماه از ساعت ۱۷ الی ۲۰ در تالار استاد شهناز برگزار می شود. خانه هنرمندان ایران علاوه بر این مراسم میزبان مراسم دیگری نیز به مناسبت درگذشت مهدی آذریزدی خواهد بود.

بر این اساس، نشست تخصصی یک روزه شورای کتاب کودک روز پنجشنبه ۱۲ خردادماه از ساعت ۱۰ تا ۱۹ در تالار استاد شهناز با حضور صاحب نظران حوزه ادبیات کودک و نوجوان برگزار می شود.

همچنین انجمن تصویرگر کارگاه یک روزه تصویرگری ادبیات کهن را در روزهای شنبه، دوشنبه، دوشنبه ۲۲ و سه شنبه ۲۳ تیرماه از ساعت ۱۰ تا ۱۷ در خانه هنرمندان ایران برگزار می کند.

اکران فیلم مستند «آن منچ آب ذکا خولن» به کارگردانی سیدادی موسوی از دیگر برنامه های یادآور زندگینامه آذریجادی است که سه شنبه ۲۳ تیرماه ساعت ۲۰ در تالار استاد شهناز اکران می شود. .

نمایشگاه آثار و کارگاه های گروه ترویج کتابخوانی شورای کتاب کودک نیز از دیگر برنامه های این رویداد است که از ۱۳ تا ۱۸ تیرماه از ساعت ۱۷ تا ۲۰ در کتابخانه های کاسه و افسانه برگزار می شود.

مهدی آذریزدی یکی از تاثیرگذارترین نویسندگان ادبیات کودک و نوجوان ایران بود که در ۲۷ تیر ۱۳۸۷ در سن ۸۷ سالگی درگذشت.