بی ام و به دلیل نگرانی از آتش سوزی باتری، خودروهای ۸۳ iX و i4 الکتریکی را فراخوان می کند


ب ام و در پی تحقیقاتی در مورد چندین حادثه آتش گرفتن باتری در این دو خودروی الکتریکی، ۸۳ خودروی iX و i4 را فراخوان می کند. در توصیه‌ای که توسط Autoblog مشاهده شده است، اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها به دارندگان خودروهای منتخب iX xDrive 50، iX M60، i4 eDrive40 و i4 M50 هشدار می‌دهد که از رانندگی، شارژ و پارک کردن خودروهای خود خودداری کنند.

پس از اولین بررسی حادثه خارج از کشور مربوط به i4 eDrive 2022 در آوریل، BMW یک نقص تولیدی در سلول های باتری SDI سامسونگ در مدل های iX که بین ۲ دسامبر ۲۰۲۱ تا ۳۰ ژوئن ۲۰۲۲ ساخته شده بودند و در مدل های i4 که بین ۲۲ نوامبر ۲۰۲۱ ساخته شده بودند، پیدا کرد. و ۱۳ ژوئن ۲۰۲۲.

BMW قبلاً فروشندگان را از فراخوان مطلع کرده است. این خودروساز باتری خودروهای آسیب دیده را به صورت رایگان تعویض می کند. BMW می افزاید که از هیچ گونه تصادف یا جراحت ناشی از نقص باتری آگاه نیست. مالکان متاثر می توانند تا ۱۹ سپتامبر منتظر نامه اطلاع رسانی باشند. برای اطلاعات بیشتر می توانید از قبل با پشتیبانی BMW تماس بگیرید.

برای کسانی که نگران تکرار احتمالی کاری هستند که صاحبان شورلت بولت با جنرال موتورز انجام دادند، شایان ذکر است که BMW باتری های خودروهای الکتریکی iX و i4 خود را از دو سازنده تامین می کند: CATL و Samsung SDI. در مقابل، جنرال موتورز قبل از اعلام فراخوان جهانی در سال ۲۰۲۱، باتری‌های بولت را از یک منبع، LG Chem خریداری کرد.