تاثیر قطعی برق بر کاهش سرعت اینترنت


با فرا رسیدن فصل تابستان مصرف برق در برخی نقاط افزایش یافته و هر از چند گاهی خاموشی گزارش شده است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، وزارت نیرو در نظر دارد در سال های اخیر با توجه به گرمای هوا و افزایش بار شبکه برق به ویژه در ساعات اوج مصرف و یا مصرف شدید، بر این وضعیت فائق آید و برنامه های کنترل و کاهش مصرف برق را برای صرفه جویی در مصرف حداکثری انجام دهد. بیشترین مصرف در سال گذشته ۵۰۰۰ مگاوات بوده است. مسئولان صنعت برق اعلام کرده اند که شبکه برق کشور هم اکنون بدون مشکل و پایدار بوده و مشکلی در تامین برق وجود ندارد. آنتن دهی موبایل و اینترنت خاموش است. دنبال کرد

اما آنتن دهی تلفن همراه ارتباط مستقیمی با قطع برق دارد. اگرچه باتری های سایت های BTS برق تجهیزات و آنتن ها را تامین می کنند اما قطعا تامین این سایت ها بین دو تا چهار ساعت محدود می شود اما در صورت ادامه قطعی برق این سایت ها نیز خاموش خواهند شد. البته از دیزل ژنراتورها برای مکان هایی با شرایط خاص و حوادث غیرمترقبه مانند سیل و زلزله نیز استفاده می شود، اما اگر از موتورهای برق یا دیزل ژنراتور به مقدار زیاد استفاده شود، آسیب های زیادی به طبیعت وارد می شود. میزان آلودگی.

با افزایش مصرف برق و قطعی برق، باتری‌های سایت‌های BTS انرژی مورد نیاز برای آنتن‌های اپراتورها را تامین می‌کنند و بیشتر سایت‌ها ممکن است در عرض چند ساعت پس از قطع برق واکنش نشان دهند، اما برخی از سایت‌ها ممکن است زودتر از موعد برق تمام شوند. اتصال به اینترنت آنتن و موبایل نیز بعدا خواهد بود. در حالی که اینترنت عمومی در ایران از دیتای موبایل استفاده می کند، قطعی برق که می تواند قطعی آنتن دهی موبایل باشد نیز مشکلات اینترنت را برای کاربران ایجاد می کند.

منبع: ایسنا

لینک کوتاهلینک کپی شد!