تانکر حامل ۳۰ هزار لیتر بنزین در محور سروستان واژگون شد


به گزارش خبرنگار مهر ، محمدهادی قانع صبح پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ساعت ۹:۴۰ شب گذشته تانکر سوخت در سامانه ۱۲۵ و با درخواست کمک از سازمان آتش نشانی سروستان، آتش نشانی شیراز واژگون شد. بلافاصله با تانکر آب از سازمان آتش نشانی شیراز سفارش دهید علم شیمی، فوماتیک امدادرسانی به محل حادثه در جهرم در جاده سروستان ارسال شده است.

وی افزود: یک دستگاه تانکر ۳۰ هزار لیتری حامل بنزین در این مسیر در حال تردد بود که به دلیل نامعلومی در حال بررسی توسط کارشناسان راهداری واژگون شد.

رئیس سازمان آتش نشانی شیراز گفت: با حضور آتش نشانان در محل مشخص شد راننده خودرو خوشبختانه آسیب جدی ندیده و در همان لحظه اول از کابین خارج شده است.

قانع افزود: با توجه به اینکه محموله این تانکر خطرناک و در خطر تصادف است، این حادثه می تواند منشأ حوادث تلخ دیگری باشد چرا که در حاشیه جاده یک تانکر ۳۰ هزار لیتری سوخت بنزین وجود داشت. .

وی یادآور شد: آتش نشانان بلافاصله پس از نشت برق خودرو و نصب علائم هشداردهنده در اطراف محل تصادف، ایمن سازی کامل جاده و توقف حرکت خودروها از محل تصادف، وارد عمل شدند.

رئیس سازمان آتش نشانی شیراز خاطرنشان کرد: نیروهای عملیاتی در یک عملیات سخت و حساس چهار ساعته حلقه آب مداوم و فوم وی برای جلوگیری از جرقه و تصادف گفت: در نهایت در یک عملیات ویژه با جرثقیل توانستند تانکر سوخت را به حالت اولیه بازگردانند و محل سقوط را کاملا ایمن کنند. در پایان تیم عملیات از نفتکش واژگون شده تا رسیدن به پالایشگاه حمایت کردند.