تبیین مهم ترین چالش های پیشبرد بسترهای بانکداری باز


این موضوع در جلسه فرابوم مطرح شد:

در این نشست با حضور معاون فناوری اطلاعات بانک ملی و مدیران شرکت فرابوم، چالش های اصلی توسعه بستر بانکداری باز تشریح شد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، این بررسی به بهانه نشست صمیمانه اعضای هیات مدیره با معاون فناوری اطلاعات بانک ملی ایران و مدیرعامل این شرکت انجام شد. ، سداد دیتابرجی و تغییر هویت بصری فرابوم. عملکرد این شرکت از بدو تاسیس.

رویکرد استراتژیک بانک ملی فارابوم

در این نشست در شرکت نوآوری باز فرابوم، دکتر علیرضا مهیار، رویکرد راهبردی بانک ملی ایران به فارابوم گفت: بانک ملی ایران می خواهد از قابلیت ها و فناوری های فرابوم توسعه یافته در سال ۱۳۹۳ استفاده کند. این شرکت برای توسعه خدمات بانکی. باز کردن و ارائه خدمات به اکوسیستم های نوپا و شرکت ها و سازمان ها.

وی درباره توانمندی های فعلی فرابوم در ارائه API ادامه داد: قابلیت های مناسبی در فرابوم برای ارائه API های استاندارد ایجاد شده است و بانک ملی ایران از این قابلیت ها برای توسعه سریع و حضور با کیفیت در بازار استفاده خواهد کرد.

اهمیت رشد و سودآوری فارابوم برای بانک ملی

در ادامه این جلسه مهندس تقوی از اعضای هیئت مدیره شرکت سداد دیتابرجی با اشاره به اینکه بانک ملی ایران یکی از سهامداران فرابوم است گفت: رشد و سودآوری فرابوم بسیار حائز اهمیت است. برای بانک ملی ایران به دلیل ماهیت بستر فرابوم و توسعه بازار و خدمات این شرکت از مزیت های مهم در گسترش خدمات بانکی برای بانک ملی ایران است.

همایون محبوبی، مدیرعامل فرابوم نیز به مشکلات و چالش های جاری بانکداری باز در کشور اشاره کرد و توضیح داد: یکی از مهمترین چالش های توسعه بستر بانکداری باز، روند طولانی استقرار مشتریان در بانک است. به همین دلیل، تسهیل فرآیندهای راه‌اندازی مشتریان و اعطای مجوز به پلتفرم فارابوم، راه‌حلی ایده‌آل برای کسب‌وکارها برای حل مشکلات موجود است.

ارائه بیش از ۲۰۰ API استاندارد به بیش از ۴۰۰ مشتری

امید ترابی، رئیس هیئت مدیره فرابوم نیز به دستاوردهای فرابوم در حوزه بانکداری باز طی سه سال فعالیت این شرکت اشاره کرد و گفت: هم اکنون فرابوم با بیش از ۳۰ شرکت ارائه دهنده خدمات بانکی و غیربانکی در ارتباط است. بیش از ۲۰۰ API استاندارد را به بیش از ۴۰۰ مشتری در صنایع مختلف ارائه می دهد.

ترابی تاکید کرد: هم اکنون فرابوم با ثبت سالانه بیش از یک میلیارد تراکنش بانکی باز بزرگترین اکوسیستم بانکداری باز کشور است.

در ادامه جلسه دکتر احمدیان مدیر عامل شرکت سداد داده ورزی با تقدیر از دستاوردهای فرابوم در حوزه بانکداری باز بر لزوم تعیین شرایط و محدوده ارائه خدمات بانکداری باز و هماهنگی با قوانین نظارتی تاکید کرد.

ثبت ۶۰۰۰۰۰ تراکنش بدهی مستقیم در ماه در فرابوم

در پایان فرشاد صفری، معاون توسعه کسب و کار فرابوم نیز گزارشی از بانکداری باز در ایران، افق ۱۴۱۰، به عنوان سند راهبردی فارابوم ارائه کرد و وضعیت داده ها و آمار بانکداری باز در ایران و جهان را مورد بحث و بررسی قرار داد.

همچنین در بخشی دیگر از این جلسه گزارش عملکرد سرویس مبتنی بر حساب و سرویس برداشت مستقیم از حساب فرابوم ارائه شد.

با توجه به داده های ارائه شده و با توجه به ثبت ماهانه ۶۰۰ هزار تراکنش بدهی مستقیم در بستر فرابوم، بر استفاده از ظرفیت بانک ملی ایران در زمینه تسریع در تعریف مشتری برای پیوستن به اکوسیستم بدهی مستقیم تاکید شد.

منبع:روابط عمومی بانک رشت