تجمع ‘شین’ در ایلام برگزار شد


گزارش کردن خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)در ایلام مراسم افتتاحیه موکب فرهنگی هنری «درخشش» هنرمندان عیلام و ایران با حضور اصغر امیرنیا مدیرکل بازرسی و رئیس ستاد عربی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی علی هومند برگزار شد. . مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام محمدعلی قاسمی رئیس حوزه هنری، علی میرزایی رئیس بسیج هنرمندان علی میرزایی رئیس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری ایلام مهران جنگلی و نمایندگانی از هنرمندان و تشکل های فرهنگی در این مراسم حضور داشتند. برنامه. و زائران حسینی (علیه السلام) و مردم در سطوح مختلف برگزار شد.مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام در ابتدای این مراسم هوشمندانه گفت: عشق به امام حسین (ع) از آغاز تاریخ در رگ و خون مردم بوده است. خدمت خالصانه و در عین حال پرشور این مردم از زائران اباعبدالله ریشه در این عشق دارد، تاریخ و نور دارد.


وی هنرمندان ایلامی را یادگاران و ستایش کنندگان امام حسین (ع) و خادمان عرب زائران و عاشقان خدا دانست و افزود: برپایی موکب فرهنگی و هنری «شین» نشانه تبلور و بیان است. از این ارادت تقدیم به رهبر شهدا.


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام با تقدیر از همه شرکت کنندگان در رژه فرهنگی هنری «شین» گفت: این رژه در واقع نماد همدلی، همگرایی و حضور موثر ادارات مختلف فرهنگی هنری استان است. از جمله حوزه هنری استان، سازمان های فرهنگی ورزشی شهرداری، سازمان بسیج هنرمندان. و اداره کل فرهنگ و اسلام.


وی گفت: نمایشگاهی با موضوع قیام عاشورا، ارائه مراسم سنتی چمار، نمایشگاه عکس و نقاشی با موضوع قیام عاشورا از جمله فعالیت های این موکب است.امیری نیا رئیس ستاد عربی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تقدیر از شرکت کنندگان در این موکب، خدمت رسانی به زائران حرم حسینی را ارزشمند دانست و افزود: ایلام به عنوان پایتخت خادمان حسینی (ص) شناخته می شود. . و در این زمینه مردم عیلام از همه مهمتر هستند


وی از همکاری و همدلی دستگاه های مختلف فرهنگی هنری تقدیر کرد و گفت: در سایه این همکاری و همدلی می توانیم در هر امر فرهنگی نتایج عالی را به ارمغان بیاوریم و این همکاری و همدلی از برکات و توجه اباعبدالله است. کار کردن
در این مراسم قاسمی رئیس حوزه هنری بر عزم سازمان فرهنگی برای ارائه خدمات هنری به زائران و همکاری و همدلی چهار دستگاه فرهنگی برای برگزاری برنامه فرهنگی برای استفاده معنوی زائران در راه خدا وی از حوزه هنری استان، سازمان بسیج هنرمند، مدیریت، کل ارشاد اسلامی استان و نهادهای فرهنگی و اجتماعی شهرداری ایلام تقدیر کرد.

وی افزود: این همکاری و همدلی بی سابقه و مثال زدنی از برکات اوربان امام حسین (ع) است زیرا «حب الحسین یجمعنا» و ما زیر پرچم اباعبدالله (ع) هستیم که با هر فکر و روشی. و جناب وزیر، ما با اتحاد عمل و همکاری پیش می رویم.


وی با بیان اینکه این موکب تازه آغاز افتتاحیه است، گفت: آرزوی خداوند این است که با همکاری و موافقت دستگاه های فرهنگی این حرکت در سال های آینده ادامه یابد و به عشق حسینی تکیه کند. و شور و شوق و کارهای بزرگ را بپذیر.در ادامه عبدالصاحب نادری فرماندار ایلام با تجلیل از بانیان موکب فرهنگی هنری شین گفت: عیلام اتفاقی پایتخت خادمان حسینی نشد. از این رو گفته می شود که مردم عیلام بدون در نظر گرفتن نظرشان عاشق خدا هستند و از دیرباز دل هایشان محل محبت حضرت عبدالله الحسین (ع) بوده است. اولین.


وی زبان هنر را فصیح ترین زبان و فصیح ترین بیان برای بیان حماسه حسینی و بیان فضایل و صفات امام حسین دانست و گفت: هنر می تواند نوران همه خوبی ها و زیبایی ها باشد و امام حسین(ع) a.s) است. همه اینها مظهر خوبی است.


همچنین مهران زنگلی رئیس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری ایلام برپایی این موکب را گامی ارزشمند و برگ زرینی در دستاورد مدیریت فرهنگی و هنرمندان ایلام دانست و گفت: تمامی ادارات فرهنگی و هنری استان از اقدام در جزایر و اجرای نهضت فرهنگی خودداری کردند و مذهبی، متحد و دلسوزانه عمل کردند و جز تجمع در سایه محبت امام حسین (ع) و زیر پرچم اباعبدالله ممکن نبود. (مانند)


این برنامه با اجرای نمایش میدانی «فاجعه» و اجرای مراسم آیینی سنتی «چمار» ادامه یافت که با استقبال مخاطبان مواجه شد.


موزه فرهنگی شین واقع در کمربند شرقی ایلام از طریق دو تونل به بازدیدکنندگان از حسینی (ع) تا انتهای اوربان خدمات رسانی می کرد.