ترازو چربی بدن را با آب فریب دهید

آیا می‌دانستید که می‌توانید مقیاس چربی بدن خود را با آب فریب دهید تا فکر کنید درصد چربی بدنتان متفاوت از میزان واقعی است؟ حالا بعید میدونم بخوای عمدا این کارو بکنی. اگر قرار است در نتایج شکست بخورید، اندازه گیری چه فایده ای دارد. اما دانستن اینکه چگونه می‌توانید متر خود را فریب دهید تا نتایج نادرست بدهد، به شما می‌گوید که چگونه می‌توانید نتایج دقیق‌تری از آن ارائه کنید. بنابراین اجازه دهید من توضیح دهم که چگونه می توان مقیاس چربی بدن خود را تقلب کرد و ما آن را از آنجا می گیریم.

ابتدا باید بدانید که این ترفند فقط با دستگاه هایی کار می کند که از آنالیز امپدانس بیوالکتریک (BIA) برای تشخیص وزن بدن شما استفاده می کنند. به عبارت دیگر، اگر از یکی از آن ابزارهایی استفاده کنید که یک جریان الکتریکی کوچک برای اندازه گیری درصد چربی بدن شما اعمال می کند، این ترفند جواب می دهد.

حقه

ترفند اینجاست. برای اینکه اندام چربی بدن شما درصد چربی بدن پایینی را نشان دهد، حتماً آب زیادی بنوشید تا به خوبی هیدراته شوید. برعکس، برای اینکه نشان دهید درصد چربی بدنتان بالاتر از میزان واقعی است، اجازه دهید آب بدنتان کم شود.

در اینجا دلیل کارآمد بودن این ترفند است. دستگاه های BIA میزان مقاومت بدن شما در برابر جریان کوچکی که به آن برخورد می کند را اندازه گیری می کنند. چربی حاوی آب کمتری نسبت به ماهیچه است و مقاومت بیشتری ایجاد می کند. و عضله مقاومت کمتری نسبت به چربی ایجاد می کند. در واقع این دستگاه میزان کل آب بدن شما را اندازه گیری می کند. شما می توانید با دستکاری میزان آب در بدن خود آن را فریب دهید.

مقدار زیادی آب بنوشید و هیدراته بمانید، و سیستم شما چربی بدن کمتری را به شما نشان می دهد. به اندازه کافی آب نمی نوشید یا به این ترتیب گیر می کنید و آب بدنتان کم می شود و دستگاه به شما نشان می دهد که درصد بیشتری دارید.

دانستن این ترفند چگونه به شما کمک می کند؟

اگر می‌دانید چگونه اندازه‌گیری چربی بدن خود را فریب دهید، همچنین می‌دانید که چگونه آن را دقیق‌تر کنید. سعی کنید مصرف آب و سایر مایعات را روزانه ثابت نگه دارید. انجام این کار میزان آب بدن شما را نسبتا ثابت نگه می دارد و نتایج دستگاه را ثابت تر می کند. در همین راستا، در مورد اینکه آیا قبل از اندازه گیری چیزی برای نوشیدن دارید یا خیر، ثابت قدم باشید. یک لیوان بزرگ از چیزی کمی قبل از اندازه گیری نیز ممکن است نتایج را از بین ببرد.

و اگر شب قبل مقدار زیادی الکل مصرف کرده اید، درصد چربی بدن خود را اندازه گیری نکنید. احتمالا چیزی را که می بینید دوست نخواهید داشت. الکل منجر به کم آبی بدن می شود که منجر به افزایش چربی بدن می شود.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر