ترافیک ویژه تهران در مهمانی ۱۰ کیلومتری


به گزارش خبرگزاری مهر، سردار سرتیپ پاسدار محمدحسین حمیدی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران در گفتگوی زنده تلفنی با واحد خبر شبکه ۲۱ گفت: تهران با شرایط بسیار ویژه ای که در خبرها آمده است، ترافیکی را تجربه می کند. جاده ولیعصر (ajاولین بار است که چنین تجربه ای در یک جمعیت ۳۰ میلیونی تجربه می شود.

وی افزود: برآوردها نشان می دهد که جمعیت ورودی بی سابقه بوده و حدود ۳ هزار نفر از ابتدا تا انتها در حال تردد هستند. در اطراف محور خود و اکثر خودروهایی که برای شرکت در مراسم آمده بودند تردد خاصی دارد هستنددر ضلع شرقی و غربی خیابان ولیعصرaj) پارک شده و دیگر امکان تردد وجود ندارد.

رئیس پلیس راه تهران گفت: مسیر از جنوب به شمال خیابان ولیعصر است.aj) که قبلا اعلام شد، حمل و نقل عادی و راحت خود را خواهد داشت. با توجه به استقبال بی نظیر از این رویداد، این مسیر محدود و در دسترس جمعیت قرار گرفت. ولی L این مکان مکانی است که پاسخگوی تعداد جمعیت بیش از آن نیست، محورهای منتهی به آن مانند خیابان جمعه، میدان جمعه، میدان منیری، میدان الخبل و پل ها. کریم خانخیابان ولیعصر اطراف در شبکه جاده های حاشیه ایaj) پر از مردمی است که می دوند.

سردار حمیدی تاکید کرد: در چنین شرایطی تردد را از مسیرهای منتهی به این جاده ها منحرف کرده ایم، مسیرهای جایگزینی را برای رفت و آمد عزیزان در صورت نبود ترافیک پیش بینی کرده ایم که از آن استفاده می کنند. همین الان حمل و نقل عمومی در این شرایط نمی تواند خدمات ارائه دهد و بسیاری از مسیرها مجبور به رسیدن به مقصد هستند.

وی ادامه داد: خطوط B. آر. تی در واقع یک بار ترافیکی بسیار سنگین می بیند که پر از جمعیت است، ما مردم در خیابان ولیعصر.آ) رد کردن و پیگیری مراسم از طریق رادیو و تلویزیون؛ سیستم حمل و نقل عمومی برای شهروندانی که با ماشین شخصی نمی آیند و قصد حمل و نقل عمومی را دارند کاملا آماده است که پس از پایان مراسم خدمات مناسبی مانند مترو، تاکسی، ون، اتوبوس و غیره را ارائه می دهد. آر. تی در دسترس عموم قرار گیرد که در انشالله راه برگشت به شاشان با خدمات حمل و نقل عمومی خواهد بود.

سردار حمیدی در باره وی گفت: پس از پایان محدودیت‌های ترافیکی تا زمانی که جمعیت در شبکه جاده‌ای باقی بماند، این محدودیت‌ها اعمال می‌شود. برای ایمنی شهروندان توصیه می کنیم به خیابان ولیعصر مراجعه کنند.aj) مراجعه نکنید. مراسم رو به پایان است و کم کم داریم برای پایان مراسم آماده می شویم.