ترفند جدید کلاهبرداران کارت بانکی/ ۹۰ درصد کارت های اجاره ای برای قمار است


هشدار روز بانک به مشتریان

پس از انتشار اخباری مبنی بر اجاره کارت های بانکی هموطنان توسط عده ای کلاهبردار و سودجو و مشاهده چندین مورد مجرمانه، بانک دی به مشتریان خود هشدار داد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، پس از اعلام پلیس فتای مبنی بر مسدود و غیرفعال شدن برخی حساب های بانکی هموطنان، سرهنگ رامین پسایی معاون فرهنگی اجتماعی پلیس فتای پلیس فتا گفت: پس از وقوع این حادثه. با مشاهده چندین مورد کلاهبرداری از طریق کارت های اجاره و کارت های اجاره توسط برخی افراد کلاهبردار و سودجو، هم اکنون با هماهنگی پلیس فتا، قوه قضائیه و بانک مرکزی این حساب ها شناسایی و مسدود شده است. هماهنگی این ابزارها وی افزود: بیش از ۹۰ درصد کارت های اجاره ای برای مقاصد مجرمانه از جمله شرط بندی و قمار، کلاهبرداری در حوزه ارزهای دیجیتال و کلاهبرداری در زمینه خرید و فروش اینترنتی است.

وی با تاکید بر کرایه کارت بانکی، تصریح کرد: اگر شخصی کارت بانکی خود را اجاره کرده باشد و مطمئن باشد که از کارت وی برای مقاصد مجرمانه استفاده می شود، اولین فردی که تحت تعقیب قرار می گیرد، صاحب حساب و در برخی موارد او است. تمام غرامت باید توسط خودتان پرداخت شود. در همین راستا روابط عمومی بانک دی برای حفظ حقوق مشتریان خود اطلاعیه ای منتشر کرد که به شرح زیر است: با توجه به انتقال ابزارهای برداشت از قبیل شماره حساب، کارت، رمز اینترنتی بانک و تلفن بانک و … به اشخاص ثالث. احزاب بر اساس قوانین و مقررات هستند. ممنوع است و مسئولیت قانونی و کیفری هرگونه تراکنش حساب بانکی توسط دیگران بر عهده صاحب حساب است. از کلیه مشتریان درخواست می شود در نگهداری و تعمیر اطلاعات حساب شخصی خود دقت لازم را به عمل آورند. مراقب فریب تاجران و سودجویان باشید.

منبع: بانک دی

لینک کوتاهلینک کپی شد!