ترکیب رسمی اروگوئه اعلام شد / ۴-۴-۲ پر از قدرت و سیستم گلزنی / ترکیب ایران


به گزارش ساناپرس، آخرین باری که اروگوئه با سیستم ۲-۴-۴ بازی کرد در ۵ آوریل ۱۴۰۱ برابر پرو بود. در نهایت اروگوئه با گل آراسکاتا پیروز شد.

اروگوئه طبق شانس های مختلف در بازی امروز با سیستم ۲-۴-۴ مقابل ایران بازی می کند و باید منتظر حضور داروین نونز و لوئیس سوارز همزمان در ترکیب اصلی این تیم باشیم.

اروگوئه در بازی با پرو درصد مالکیت و تعداد پاس کمتری نسبت به این تیم داشت اما موقعیت های بیشتری ایجاد کرد. در سیستم بازی او، شاگردان آلونسو حملات خود را از لبه زمین شروع می کنند و با ارسال دروازه دور و نقطه کور دروازه و بازیکن حاضر در محوطه، توپ را مهار می کنند و موقعیت های حساسی را ایجاد می کنند. نمونه این استراتژی را می توان در گل اول اروگوئه مقابل پرو دید.

یکی دیگر از نکات استراتژی آلونسو در این سیستم انتقال سریع نونز و سوارز است. در دقایق مختلف بازی یکی از آنها نقش مهاجم FALSE 9 را بازی می کند و به بازی سازی تیم کمک می کند و توپ ها را به کنار زمین می برد و دیگری نقش TARGET MAN را بازی می کند و با قرار دادن به دنبال موقعیت می گردد. در محوطه جریمه حریف. برای گلزنی مناسب است.

وقتی اروگوئه در این سیستم حمله می کند، مدافعان میانی این تیم رو به جلو بازی می کنند و فاصله زیادی بین آنها برای پخش توپ وجود دارد. این فاصله بین مدافعان به تیم حریف فرصتی برای ضدحمله با نیروی برتر می دهد. اگرچه استراتژی پرو و ​​سرعت دیگو گودین و رائول خیمنز تا حدودی موفقیت آمیز بود، اما بازیکنان پرو نتوانستند دقت لازم برای زدن ضربه نهایی را پیدا کنند.

حضور هافبک هایی مانند فدریکو والورده، رودریگو بنتانکور، لوکاس توریرا، ماتیاس وچینو و … باعث می شود این تیم از نظر تاکتیکی در خط هافبک انعطاف پذیر باشد. فشار شدید این بازیکنان با کمک سوارز و نونز به تیم مقابل اجازه بازی می دهد و البته بهترین راه برای رهایی از فشار شدید این تیم تعویض یا ترکیب توپ های هوایی است. کار کردن

غیبت دیگو گودین و رائول خیمنز به ما نوید می دهد که این تیم خط دفاعی ضعیف و بازی سازی ضعیفی خواهد داشت. شاید در ۴ بازی از ۵ بازی اخیر این تیم، حداقل یکی از دوتایی گودین و خیمنز در ترکیب اصلی تیم ظاهر شد.

حال باید منتظر ماند و دید کارلوس کی روش برای مقابله با تیم آماده و سرحال دیگو آلونسو چه برنامه ای در سر دارد.

نتیجه بازی امروز ایران و اروگوئه چه خواهد بود؟