تسلا از مردم می‌خواهد که تصمیم بگیرند سوپرشارژرهای بعدی‌اش کجا خواهند رفت


تسلا در حال حاضر بیش از ۳۵۰۰۰ سوپرشارژر در سراسر جهان دارد، اما نحوه انتخاب مکان‌ها می‌تواند یک راز باشد. به گزارش TechCrunch، اکنون، از طریق یک نظرسنجی جدید توییتر، این شرکت از مردم می‌خواهد تا به آنها بگویند که می‌خواهند سوپرشارژر بعدی در کجا نصب شود.

برخی از سایت های درخواست شده کمتر قابل دسترسی هستند، از جمله پارک های ملی ایالات متحده، جزیره ونکوور، هاوایی و آلاسکا. اگر تا به حال به بریتیش کلمبیا رفته باشید، متوجه خواهید شد که خودروهای الکتریکی تسلا زیادی وجود دارد، اما تنها چند ایستگاه سوپرشارژر در ویکتوریا و جزیره ونکوور در نانایمو وجود دارد. به طور مشابه، تنها یک ایستگاه در آلاسکا در Soldotna و یک مرکز شش خلیج در هونولولو وجود دارد. همچنین نصب سوپرشارژرها در دروازه های پارک ملی که اغلب در مناطق دور افتاده قرار دارند منطقی است.

تسلا دارای ۱۴۶۹ مکان سوپرشارژر در ایالات متحده است که تعداد نقاط شارژ در هر ایستگاه بسیار متفاوت است. با این حال، رشد ایستگاه از فروش خودروهای برقی تسلا عقب مانده است – دومی در سال ۲۰۲۱ ۸۷ درصد رشد کرد، اما نصب سوپرشارژر فقط ۳۵ درصد رشد کرد. این می تواند به زودی یک مشکل بزرگ باشد، زیرا این شرکت گفته است که شبکه سوپرشارژر خود را برای وسایل نقلیه غیر تسلا باز خواهد کرد.

نصب آنها فقط هدر دادن پول نیست. تسلا اخیراً یک آگهی استخدام برای تیم طراحی سوپرشارژر کانادایی خود منتشر کرده است و خاطرنشان کرده است که متقاضیان به تجربه در زمینه مجوزهای سایت، امکان‌سنجی ساخت و ساز، درخواست‌های کاربردی و موارد دیگر نیاز دارند. این شرکت اخیراً اعلام کرده است که سایت‌هایی که سوپرشارژرها را میزبانی می‌کنند، برای تجارت خوب عمل می‌کنند، با بازدید ماهانه از مکان‌ها در ونکوور، پیش از میلاد بین ۲۰۰۰ تا ۵۰۰۰ شارژ مجدد.