تسلا کانکتور شارژ اختصاصی خود را به عنوان استاندارد جدید آمریکای شمالی معرفی می کند


هنگامی که نوبت به شارژ EV شما در ایالات متحده، کانادا و مکزیک می رسد، دو نوع اتصال دهنده موجود ناسازگار هستند. تسلا کانکتور اختصاصی خود را دارد که در دفاع از شرکت توسعه داده شد، زمانی که تسلا هنوز تنها بازی EV در شهر بود. بقیه از استاندارد فعلی آمریکای شمالی، سیستم شارژ ترکیبی (CCS) استفاده می کنند. تسلا ظاهرا امیدوار است که این پویایی را تغییر دهد و روز جمعه اعلام کرد که “طراحی کانکتور EV ما را به روی جهان باز می کند.”

تسلا در حال انتشار مشخصات و برنامه های ساخت این کانکتور است که نام آن را به استاندارد شارژ آمریکای شمالی (NACS) تغییر می دهد، به این امید که شبکه های شارژ مانند Electrify America و ChargePoint از سخت افزار این شرکت در ایستگاه ها استفاده کنند. تسلا استدلال می‌کند که NACS حاوی «هیچ قطعه متحرک، نصف اندازه و دو برابر قدرتمندتر» نیست.

این شرکت تاکید می کند که این شبکه ها باید از فناوری آن استفاده کنند زیرا “وسایل نقلیه NACS از CCS دو به یک بیشتر است و شبکه سوپرشارژر تسلا ۶۰ درصد ایستگاه های NACS بیشتری نسبت به تمام شبکه های مجهز به CCS دارد.” منظورم این است که مطمئناً، اما این نادیده گرفتن این واقعیت است که این اعداد نتیجه مستقیم برتری چندین ساله تسلا نسبت به رقابت آن در نفوذ در بازار است، پیشتازی در بازار که به عنوان نام‌های بزرگ صنعت مانند جنرال موتورز و هوندا به سرعت در حال کاهش است. . و آئودی به سمت برقی‌سازی حرکت می‌کند و سازندگان چینی مانند BYD بر فضای خودروهای الکتریکی در بزرگترین بازار آسیا تسلط دارند.

تسلا ادعا می کند که “اپراتورهای شبکه از قبل برنامه هایی برای استفاده از NACS در شارژرهای خود دارند” بدون اینکه مشخص کند کدام شبکه یا در چه سطحی است. این شرکت “منتظر وسایل نقلیه الکتریکی آینده است که از طراحی NACS و شارژ در شبکه های شارژ سوپرشارژ آمریکای شمالی و مقصد تسلا استفاده می کنند.”

ما فقط می‌توانیم حدس بزنیم که چرا تسلا تصمیم گرفت – حتی با وجود اینکه مالکیت توییتر سریع‌تر از آرتاکس کاهش می‌یابد – که زمان عالی برای باز کردن بقیه استانداردهای صنعت است. حتی تسلا و اکنون توییتر از تیم روابط عمومی استفاده نمی کنند، بنابراین حدس شما به خوبی هر چک آبی است.