تسلا ۳۲۱۰۰۰ خودرو مدل ۳ و مدل Y را به دلیل مشکل چراغ عقب فراخوان می کند.


پس از آن که ایلان ماسک، مدیر عامل شرکت تسلا از لغو محدودیت‌های مقامات محلی در کارخانه فرمونت، کالیفرنیا، ایالات متحده با بازگشایی مجدد کارخانه خبر داد، یک خودروی الکتریکی تسلا مدل S از کنار ردیفی از سوپرشارژرهای اشغال شده در کارخانه اصلی تسلا عبور می‌کند. این بیماری کروناویروس (COVID-19) را شکست می دهد. ۱۹).

تسلا بیش از ۳۲۱۰۰۰ خودرو را به دلیل مشکل نرم افزاری که باعث شده چراغ های عقب برخی از خودروها به درستی کار نکند، فراخوان می کند. این خودروساز روز شنبه این اقدام را در پرونده سازمان ملی ایمنی ترافیک بزرگراه (PDF) که توسط رویترز مشاهده شد، اعلام کرد. این فراخوان خودروهای مدل ۳ مدل ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۳ و مدل Y 2020 تا ۲۰۲۳ را که برای مشتریان آمریکایی تولید شده اند، پوشش می دهد.

در اطلاعیه NHTSA آمده است: «در موارد نادر، چراغ‌های عقب در یک یا هر دو طرف خودروی آسیب‌دیده ممکن است به طور متناوب به دلیل یک ناهنجاری سیستم عامل روشن شوند که ممکن است منجر به تشخیص اشتباه عیب در طی فرآیند بیدار شدن خودرو شود.» چراغ های ترمز، چراغ های پشتیبان و چراغ های راهنما تحت تأثیر این شرایط قرار نمی گیرند و همانطور که طراحی شده اند به کار خود ادامه می دهند.

تسلا برای رفع این مشکل یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری منتشر خواهد کرد. این شرکت گزارشی مبنی بر تصادف یا صدمات مرتبط با این اشکال نداشته است. این خودروساز در اواخر اکتبر از این مشکل آگاه شد. پیش از این، تسلا در اطلاعیه ای جداگانه حدود ۳۰۰۰۰ دستگاه از خودروهای مدل X خود را به دلیل مشکل در باز نشدن درست کیسه هوای سرنشینان جلو در شرایط خاص فراخوان کرد.

در سال جاری تاکنون، تسلا ۱۹ فراخوان در ایالات متحده صادر کرده است. در اوایل این ماه، این شرکت ۴۰۱۸۶ خودروی مدل S و مدل X را به دلیل مشکل نرم افزاری فراخواند که می تواند کمک فرمان برقی را برای خودروهایی که از روی چاله ها عبور می کنند، کاهش دهد. پیش از آن، این شرکت بیش از ۱ میلیون خودرو را به دلیل درست کار نکردن پنجره ها فراخوان کرده بود.