تصاویر زیباترین زنان جهان بر اساس استانداردهای علم و زیبایی


سوپر مدل معروف آمریکایی بلا حدید بر اساس استانداردهای زیبایی و شواهد علمی به عنوان زیباترین زن جهان شناخته شده است.

به گزارش صبح به نقل از روزیاتو; اگرچه استانداردها و ترجیحات زیبایی دائماً در حال تغییر هستند، یک فرمول قدیمی وجود دارد که کارشناسان ادعا می کنند می توان از آن برای محاسبه جذابیت و زیبایی صورت استفاده کرد.

برنده مدال طلا دکتر جراح پلاستیک متخصص در جراحی پلاستیک پیشرفته. بر اساس مطالعه جولیان دی سیلوا، سوپر مدل معروف آمریکایی بلا حدید برنده این مسابقه زیبایی غیر معمول شد. بیایید ببینیم چه چیزی او را زیباترین زن می کند.

بیشتر بخوانید: تصاویر روزه/ مشاهیر جهان

یونانی ها نسبتی به نام «نسبت طلایی» در تلاش برای سنجش زیبایی اختراع کردند. این نسبت در گذشته توسط هنرمندان و معماران استفاده می شد، اما اکنون گاهی اوقات برای توضیح زیبایی افراد استفاده می شود.

زیبایی بلا حدید چگونه سنجیده می شود؟

د سیلوا در مطالعه خود نسبت طلایی را روی لب ها، بینی، شکل و وضعیت چشم، خط فک و تقارن زنان مشهور اعمال کرد. طول و عرض صورت این افراد اندازه گیری و سپس تقسیم شد. نتیجه ایده آل حدود ۱.۶ است.

چهره بلا حدید نزدیک به کمال بود

نزدیکترین فرد به این تفکر یونان باستان بلا حدید بود. نسبت طلایی زیبایی او ۹۴.۳۵ درصد و زیبایی چانه او ۹۹.۷ درصد بود.

در این رتبه بندی، بیانسه خواننده آمریکایی با ۹۲.۴ درصد امتیاز در رتبه دوم قرار دارد. آریانا گرانده، خواننده جوان پاپ نیز با تیلور سویفت (۹۱.۶۴)، اسکارلت جوهانسون (۹۰.۹۱) و کارا دلوین (۸۹.۹۹) با ۹۱.۸۱ درصد در رتبه های بالایی قرار دارد.

بلا حدید اعتراف کرد که عمل بینی انجام داده است

بلا حدید در مصاحبه‌ای در اوایل سال جاری فاش کرد که در ۱۴ سالگی جراحی زیبایی بینی انجام داده و نگران این موضوع بوده است و گفت: “کاش بینی جدم را داشتم.”

موضوعی که در آن زمان مادرش یولاندا را مورد انتقاد قرار داد. زیرا بسیاری معتقد بودند که او دخترش را تشویق و تحت فشار قرار داده تا ظاهرش را تغییر دهد. بلا حدید در آن مصاحبه شایعه تزریق فیلر یا لیفت چشم را تکذیب کرد.

جالب اینجاست که بلا حدید در همان مصاحبه گفت که همیشه در مقایسه با خواهر بزرگترش جیجی حدید احساس زشتی می کرد، اما اکنون می بینیم که از او به عنوان زیباترین زن جهان یاد می شود.