تفاهم نامه همکاری بین سازمان توسعه تجارت ایران و شرکت بازرگانی راشا روسیه امضا شد.


با حضور سفیر روسیه در ایران و نماینده سفارت کشورمان در این کشور، تفاهم نامه ای بین سازمان توسعه تجارت ایران و بیزنس روسیه روسیه در خصوص توسعه و ارتقای همکاری های تجاری دو کشور به امضا رسید.

پایگاه خبری آنلاین، به نقل از اطلاعات سازمان توسعه تجارت، از برگزاری مراسم امضای تفاهم نامه بین سازمان توسعه تجارت ایران و سازمان بازرگانی روسیه برای توسعه و ارتقای همکاری های تجاری دو کشور خبر داد. معاون وزیر صلح و رئیس سازمان توسعه تجارت «علیرضا پمانپاک»، «لووان زاگریان» سفیر روسیه در ایران، «الکسی رپیک» مدیرعامل و نماینده تجاری روسیه و «ملکی» حضور داشتند. معاون سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه میزبان این وبینار بود.

لووان زاگریان سفیر روسیه در ایران در ابتدای این دیدار با اشاره به همکاری های تجاری بسیار مطلوب دولت های دو کشور با شرکت های مختلف، امضای این قرارداد را کمک شایانی به افزایش تعاملات و دوجانبه دانست. روابط همکاری بین دو کشور است.

ملکی قائم مقام سفارت ایران در روسیه با بیان اینکه رابطه بسیار خوبی بین سران ایران و روسیه وجود دارد، گفت: سال گذشته سفر رئیس جمهور ایران و سفر رئیس دولت انجام شد. . سازمان توسعه تجارت ایران رونق زیادی به روسیه داده است بین دو کشور ایران و فعالان خصوصی روسیه.

وی با بیان اینکه در سفر ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به ایران و دیدار با مقام معظم رهبری مذاکرات مفصل و سازنده ای برای گسترش روابط دو کشور انجام شد، خاطرنشان کرد: در ماه های اخیر سایر مقامات عالی رتبه ایران نیز به این کشور سفر کرده اند. روسیه در عرصه های مختلف و مذاکرات دوستانه نمایندگان دو کشور قطعا زمینه ساز بهتر شدن روابط و گسترش همکاری ها در آینده خواهد بود.

ملکی امضای این تفاهم نامه را بسیار ارزشمند دانست و اعلام کرد: سفارت ایران در روسیه آمادگی کامل برای همکاری با سازمان توسعه تجارت و شرکت تجاری رسا برای اجرای هرچه بیشتر مفاد این تفاهم نامه را دارد.

پس از آن «الکسی رپیک» مدیرعامل اتحادیه کارگری روسیه اعلام کرد که امضای این تفاهم نامه نقش موثری در توسعه روابط دو کشور خواهد داشت.

وی افزود: نشست امروز اعتماد و عزم را برای ارتقای همکاری تجاری بین دو کشور نشان داد. در واقع مهمترین بخش و عنصر کلیدی این تفاهم نامه ایجاد بستر تجاری است که امیدواریم به توسعه همکاری بین شرکت های ایرانی و روسی کمک کند.

پس از آن، علیرضا پمانپاک، معاون وزیر صلح و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران، ابتدا به ارتباط هماهنگ تجار و گروه های اقتصادی دو کشور که با روابط خوب و دوستانه سران دو کشور ایجاد شده است، اشاره کرد. . دو کشور گفت: برنامه ما در دولت جمهوری اسلامی ایران به ویژه در حوزه بازرگانی، هماهنگی و ایجاد مشارکت با گروه های بزرگی مانند شرکت بازرگانی روسیه که نماینده سازمان های مهم در صنعت و اقتصاد کشور است. روسیه. و بسیاری از زیر گروه ها و کار در زمینه های مختلف وجود دارد.

وی با اشاره به روابط خوب گروه تجاری ایران و شرکت بازرگانی روسیه افزود: امضای قرارداد همکاری بین سازمان توسعه تجارت ایران و شرکت بازرگانی روسیه به هدفمندی و توسعه این همکاری ها کمک می کند.

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران افزود: بر اساس توافقنامه، ۶ کارگروه در حوزه های «پزشکی»، «نفت و گاز»، «تجهیزات پزشکی»، «کشاورزی»، «متالورژی» و «ماشین آلات» تشکیل می شود. . کارگروهی در حوزه پزشکی تشکیل شده و تبادل نظر و تفاهم خوبی در این زمینه صورت گرفته است. قرار است به زودی قرارداد تجاری مطلوبی بین طرفین در حوزه پزشکی منعقد شود و قطعاً امضای این قرارداد اولین اقدام عملی و مؤثر این تفاهم نامه خواهد بود.

وی ادامه داد: در فاز دوم منتظر معرفی نمایندگان شرکت راشا بیزنس در ۵ کارگروه دیگر هستیم تا در حوزه و در کارگروه دارویی که ارتباطات به خوبی برقرار شد و. نتایج مطلوب حاصل می شود، اقدامات و توافقات مؤثر می تواند با پیگیری های مطلوب در سایر زمینه ها انجام شود.

پمان پاک با دعوت از مدیران شرکت بازرگانی راشا برای سفر به ایران برای بازدید از امکانات و مناطق ویژه و برگزاری نشست مشترک برای بررسی توافقات طرفین گفت: آمادگی کامل خود را برای ایجاد بستر تجاری بین دو طرف اعلام می کنیم. ما از این موضوع استقبال می کنیم. زیرا این موضوع برای توسعه پلتفرم با جدیت دنبال می شود. همچنین با یک موسسه بانکی روسی برای همکاری مشترک ایران و روسیه قراردادی امضا کرده ایم که تحول ارزشمندی است.

در پایان این نشست، الکسی رپیک، مدیرعامل تجارت راشا روسیه با تاکید بر اینکه همکاری تجاری با ایران برای ما در اولویت است، گفت: در خصوص بحث کارگروه ها، هفته آینده تشکیل جلسه داده و نمایندگان خود را به آن معرفی خواهیم کرد. حوزه. البته اجرای هرچه بهتر این تفاهم نامه و دیدارهای چهره به چهره می تواند به بهترین همکاری بین تجار و شرکای ما در ایران و روسیه کمک کند.