تولید “ررا” برای ساخت و ساز داخلی


مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در بازدید از خطوط تولید سایت خودروسازی خزر از تولید محصول جدید “RERA” با محوریت تولید داخل در این سایت تولیدی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبرآنلاین؛ مهدی خطیبی، ایران خودرو را سرمایه و سرمایه ملی و اقتصادی کشور دانست و گفت: فعالیت این گروه صنعتی بر بهره مندی از توانمندی ها و ظرفیت های موجود با توجه به تولید داخلی متمرکز است.
وی با بیان اینکه اولین سایت تولیدی ایران خودرو که تعداد خودروهای دارای قطعات یدکی را به صفر رساند، خزر خودروسازی است، گفت: عرضه به صورت دیتای تولید اعلام شده و بر این اساس روزانه ۱۸۰ دستگاه در مازندران تولید می شود. این سایت با تولید سال گذشته متفاوت است و شامل خودروهای کامل است.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با اشاره به مزایای تولید کامل و عدم انباشت سرمایه مردم، گفت: پس از حذف خودروهای ناقص از روند تولید، کیفیت تولید افزایش یافته و هدف تولید ۷۵۰ هزار خودرو محقق شده است. حتی با هزینه هفت هزار میلیارد تومانی، تخمین زده می شود که تولید گروه صنعتی خودرو ایران در سال گذشته ناقص بوده و چهار هزار میلیارد تومان ضرر داشته باشد.
خطیبی با تاکید بر توسعه صنعت قطعه سازی در استان مازندران گفت: وابستگی سایت تولید خزر به شهرستان ها و استان های دیگر باید کاهش یابد و برای کاهش آن، استان ظرفیت تولید قطعات را متناسب با تولید خودرو ایجاد کند. . هزینه های لجستیک، مسائل تامین و مسائل فنی نیز باید کیفیت را بهبود بخشد.
وی تولید “ررا” در سایت خودروسازی خزر را مقدمه ای برای این سایت دانست و گفت: در افزایش ظرفیت سایت برای ایجاد توانمندی های جدید تولید قطعات در استان موثر خواهد بود.
خطیبی اضافه کرد: تدوین و اجرای طرح تحول فرهنگی و اجتماعی صنعت خودرو برای ارتقای جایگاه صنعت خودرو و جلب رضایت و اعتماد عمومی ضروری است و در این زمینه این سایت توانسته تاثیرگذار باشد. با ارائه شخصی این سایت در جهت توانمندسازی گام بردارید.
وی در خصوص نیاز به شبکه ریلی سایت مازندران گفت: با نظارت نمایندگان محترم شورای اسلامی و مسئولین استانی در آینده نزدیک شاهد اقدامات بهتری در خصوص دسترسی به خط ریلی این سایت خواهیم بود. و در حال حاضر بودجه ای برای ایمن سازی جاده های اصلی وجود دارد. صنعت خودروسازی کاسپین برای رفع مشکلات موجود مد نظر قرار خواهد گرفت.
مهدی ساداتی نماینده مردم شهرستان بابل در شورای اسلامی وعضو کمیسیون تامین امنیت مجلس با تاکید بر اینکه بابل به دلیل ظرفیت بالا یک کلانشهر است گفت: باید زیرساخت های جاده ای آماده شود. می توان در اسرع وقت خط ریلی به محل تولید کاسپین ایجاد کرد.
وی ادامه داد: با توانمندی هایی که در این شهرستان وجود دارد و توانمندی هایی که شرکت خودروسازی خورز دارد باید در کنار این سایت شهرک قطعه سازی تشکیل شود.
کریمی نماینده مردم بابل در شورای اسلامی و عضو کمیسیون رئیس مجلس نیز ابراز امیدواری کرد: با توجه به پتانسیل ایجاد شده در راه اندازی صنعت خودرو در مازندران، این شهر جایگاه خود را پیدا کند. در توسعه و شکوفایی.
وی خواستار رفع مشکل جاده این منطقه برای حمل ایمن ترولی های حمل و نقل به محل تولید خزر شد.
عزیززاده گرزی معاون فرماندار و فرماندار ویژه شهرستان بابل نیز در این بازدید گفت: طرح توسعه سایت خزر گامی برای تحریک سرمایه گذاران در منطقه محسوب می شود.
وی افزود: از شهرستان درخواست جدی برای تکمیل چرخه تولید و تسریع در این امر وجود دارد که امیدواریم با ظرفیت های موجود پاسخ داده شود.