توییتر بالاخره دکمه ویرایش را منتشر می کند، اما کاربران آمریکایی باید منتظر بمانند


پس از اینکه کاربران از توییتر برای دکمه ویرایش التماس کردند، سرانجام به آرزوی خود رسیدند. این شرکت در حال ارائه ویژگی مورد انتظار در کانادا، استرالیا و نیوزلند است، اما فقط برای مشترکین Blue Twitter. این گزینه هنوز در ایالات متحده موجود نیست، اما توییتر می گوید کاربران به زودی به آن دسترسی خواهند داشت. برنامه ای برای ارائه این تسهیلات در سایر بازارها نیز وجود دارد.

اعضای آبی توییتر که یک توییت ارسال می‌کنند و متوجه می‌شوند یک یا دو اشتباه تایپی انجام داده‌اند، ۳۰ دقیقه فرصت دارند تا آن را ویرایش کنند. آنها می توانند تا پنج بار در این دوره تغییر کنند. برای وضوح، توییت‌های ویرایش‌شده دارای یک مهر زمانی اصلاح‌شده با خواندن «آخرین ویرایش» و زمان آخرین تغییر هستند. روی مهر زمانی کلیک کنید و کل تاریخچه ویرایش را مشاهده خواهید کرد.

توییتر در ماه آوریل اعلام کرد که بالاخره آزمایش دکمه ویرایش را آغاز کرده است. در ابتدا نکاتی وجود داشت مبنی بر اینکه این ویژگی ممکن است شامل صفحه تاریخچه ویرایش باشد. در اوایل سپتامبر، توییتر گفت که در واقع یک دکمه ویرایش ایجاد کرده است. یک توییت آزمایشی در پایان ماه منتشر کرد و چند روز بعد، دکمه ویرایش در حال پخش است.

این شرکت هنوز در حال آزمایش فنی این ویژگی است – این ویژگی به عنوان بخش بتا سرویس آبی توییتر با قیمت ۵ دلار در ماه در دسترس خواهد بود. علاوه بر این، با توجه به صفحه پشتیبانی، فقط می‌توانید توییت‌های اصلی را ویرایش کنید و توییت‌ها را نقل قول کنید. بسیاری از انواع توییت‌ها را نمی‌توان ویرایش کرد، مانند رشته‌ها، پاسخ‌ها، ریتوییت‌ها، توییت‌های پین‌شده، توییت‌های دنبال‌کننده فوق‌العاده، و آن‌هایی که در برنامه‌های شخص ثالث پیش‌نویس می‌کنید.

با این حال، این یک شروع است. رویکرد توییتر به دکمه ویرایش از نظر شفاف نگه داشتن موارد تا حد امکان منطقی است. تصور اینکه سازمان‌های خبری در یک توییت خبری فوری تغییراتی ایجاد کنند که با ارائه توضیحات یا جزئیات بیشتر گسترش می‌یابد، آسان است. شاید اگر توییتر دکمه ویرایش را برای همه باز کند، آنها بتوانند بدون حذف توییت، اشتباهات تایپی بی ضرر را برطرف کنند.