توییتر و اینستاگرام حساب های کانیه وست را به دلیل پست های ضد یهودی بستند.


بازگشت کانیه وست به توییتر کوتاه مدت است. کمتر از یک روز پس از اینکه ایلان ماسک از بازگشت او به پلتفرم استقبال کرد، این خواننده رپ حساب کاربری خود را به دلیل ارسال یک پیام ضدیهودی به حالت تعلیق درآورد. اواخر شنبه شب، وست که اکنون توسط Ye می‌رود، گفت که به «آقای مرگ بر مردم یهودی ۳» می‌رود. وست در همان پیام از خود دفاع کرد و گفت که ضد یهود نیست زیرا «سیاه‌ها در واقع یهودی هستند».

طبق گزارش BuzzFeed News، توییتر مدتی طول کشید تا این توییت نفرت انگیز را حذف کند. با این حال، از یکشنبه امکان مشاهده پیام در جدول زمانی غربی وجود ندارد. یکی از سخنگویان شرکت به Engadget گفت: “اکانت مورد بحث به دلیل نقض سیاست های توییتر قفل شده است.”

این تعلیق پس از آن صورت گرفت که اکانت اینستاگرام وست به طور مشابه توسط متا ممنوع شد. به گزارش ان‌بی‌سی نیوز، وست در پستی که از آن زمان حذف شده است، اسکرین شات پیامی را که برای شان «دیدی» کامبز ارسال کرده بود، به اشتراک گذاشت که در آن نشان می‌داد که خواننده رپ توسط گروهی از قدرت‌های یهودی هدف قرار گرفته است.

کمیته یهودیان آمریکا در اوایل این هفته در مصاحبه با تاکر کارلسون مجری فاکس نیوز، این پست و اظهارات وست را محکوم کرد. این سازمان در توییتر نوشت: رفتاری که کانیه وست در این هفته نشان داد، عمیقاً نگران کننده، خطرناک و ضدیهود است. به خصوص با این پلتفرم، هیچ بهانه ای برای ترویج لفاظی برتری طلبانه سفیدپوستان و یهودستیزی کلاسیک در مورد قدرت یهود وجود ندارد. او دارد.”

پس از تعلیق اینستاگرام، وست در توییتر از مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا انتقاد کرد. آن پست هنوز روی پلتفرم است.