جان ویلیامز سینما را ترک کرد تا برای «ایندیانا جونز ۵» موسیقی بسازد – تئاتر آنلاین


موسیقیدان افسانه ای ۹۰ ساله از آهنگسازی فیلم «ایندیانا جونز ۵» بازنشسته شد.

جان ویلیامز گفته است که ساخت موسیقی «ایندیانا جونز ۵» آخرین حرف برای موسیقی متن فیلم خواهد بود.

نوازنده افسانه ای و برنده اسکار که “آرواره ها” را در سال ۱۹۷۶، “جنگ ستارگان” در سال ۱۹۷۷ و “E. T؛ وجود فرازمینی” را در سال ۱۹۸۲ و بسیاری دیگر اجرا کرد. فیلم ها او در مصاحبه دیگری با آسوشیتدپرس گفت که در حال ساخت موسیقی برای «ایندیانا جونز ۵» با بازی هریسون فورد است. او گفت هریسون فورد – که کمی از او جوانتر است – وقتی گفت فیلم نهایی است فیلماش پس این تنها چیزی است که می توانم بگویم (اگرچه فورد هنوز بازنشستگی خود را اعلام نکرده است).

ویلیامز ۹۰ ساله اصرار داشت که برای هر فیلم موسیقی بسازد بلک باستر باید ۶ ماه طول بکشد. او گفت: «در این مرحله از زندگی، این زمان برای من یک تعهد طولانی است.

البته این نوازنده برنده ۵ اسکار به صراحت گفته است که نمی خواهد در را بر روی موسیقی ببندد.

ویلیامز به تازگی موسیقی متن آن را منتشر کرده است دیزنی پلاس “اوبی وان کنوبی” را نوشت و ابراز تمایل کرد که وقت خود را در موسیقی و کنسرت بگذراند.

او همچنین آلبومی به نام “جمع آوری دوستان” منتشر کرده است که با همکاری U-Yu ما ساخته شده و توسط ارکستر فیلارمونیک نیویورک نواخته شده است. انجام شد لیست شیندلر یک موسیقی متن جدید نیز دارد. موسیقی “لینکلن” با اجرای جدید UY ما و اجرای جدید Solvi گیتار موسیقی فیلم مونیخ از دیگر قطعات این آلبوم است. هر دو فیلم ساخته اسپیلبرگ هستند.

شب قبل هم در مرکز کندی حضور داشت ارکستر نودمین سمفونی ملی تولد او جشن گرفتن استیون اسپیلبرگ نیز در این مراسم حضور داشت.

ویلیامز درباره زندگی امروز خود می گوید: «من قدرت نفس کشیدن، زندگی کردن و درک این موضوع را دارم که چیزی فراتر از زندگی مادی وجود دارد. یک زندگی معنوی و هنری وجود دارد، عرصه ای که فراتر از واقعیت این دنیای خاکی است. موسیقی می تواند تفکر را بالا ببرد شعر آن را بردارید و ما می توانیم آن را انجام دهیم در باره بیایید بحث کنیم که موسیقی چقدر برای بشریت لازم است. همیشه تصور می شد که موسیقی قدیمی تر از زبان است و ما گاهی به جای حرف زدن بر طبل یا نی می کوبیم. بنابراین موسیقی جزء لاینفک بشریت است. موسیقی به من زندگی داده است.

زندگی تاونار ویلیامز ۸ فوریه ۱۹۳۲ او که نوازنده، رهبر موسیقی و نوازنده پیانو به دنیا آمد، تعدادی از محبوب ترین، مشهورترین و تحسین شده ترین موسیقی های تاریخ سینما را ساخته است. او برنده ۲۵ جایزه گرمی، هفت جایزه بفتا، پنج جایزه اسکار و چهار جایزه شده است طلایی کره زمین است ویلیامز از آن زمان تاکنون ۵۲ بار نامزد دریافت جایزه اسکار شده است طاق دیزنی دومین فرد نامزد شده است. آثار او را تجسم موسیقی فیلم می دانند.