جشن بزرگ باربران علوی در میدان امام حسین (ع) برگزار می شود – تئاتر آنلاین


مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری از تدارک جشن بزرگ نقلان علوی در هفتم تیرماه به مناسبت عید غدیر خم در میدان امام حسین (ع) خبر داد.

کوروش زارعی مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری درباره روند برگزاری پنجمین جشنواره جعلی علوی نقال و نقال خوانی به تئاتر آنلاین گفت: جشنواره علوی نقال با حضور ۳۵ نقال و نقال برگزار شد. خوانندگان از سراسر کشور در ۲ منطقه و بخش رادیویی. در حال حاضر آثار بخش میدانی در میدان امام حسین (ع) اجرا می‌شود و یکشنبه پنجم تیرماه مراسم اختتامیه بخش رادیویی جشنواره برگزار شد.

وی ادامه داد: بخش میدانی جشنواره قرار است ۷ و ۹ تیرماه در محل انتظار ایستگاه مترو میدان ولیعصر برگزار شود و مراسم اختتامیه این بخش نیز در پایان برگزار می شود.

جرعی یادآور شد: در این دوره از جشن، موضوع مبهله علاوه بر موضوع غدیر مورد توجه قرار گرفت و خوانندگان و هنرمندان با موضوع مبهله به اجرای برنامه پرداختند. از این رو شنبه ۱۰ مرداد در شب مباهله مراسم اختتامیه این موضوع از جشنواره برگزار و برگزیدگان این بخش معرفی خواهند شد.

مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری در پایان سخنان خود تاکید کرد: به مناسبت عید غدیر خم یکشنبه ۵ تیرماه از ساعت ۱۸ الی ۲۲ جشن بزرگی را در امام حسین (ع) برگزار کردیم. میدان که روز دوشنبه ۶ تیرماه برگزار می شود. . نمایش های پهلوی، موسیقی و برنامه های دیگر نیز برای این جشنواره تدارک دیده شده است.