جی! بهترین درمان بواسیر چیست؟


ارسال شده: 17 سپتامبر 2021

درمان بواسیر جدید

بواسیر یک بیماری بسیار شایع در سراسر جهان است. در این مقاله ، ما در مورد راه های درمان بواسیر صحبت می کنیم.

بواسیر ، که بواسیر نیز نامیده می شود ، تورم شریان های مقعدی و انتهای راست راست روده است ، چیزی شبیه وریدهای واریسی. بواسیر می تواند در داخل راست روده (بواسیر داخلی) یا زیر پوست اطراف مقعد (بواسیر خارجی) ایجاد شود. این ناراحتی اغلب با درد شدید و خونریزی در بیمار همراه خواهد بود.
خوشبختانه روشهای بهتری برای درمان بواسیر وجود دارد. درد خفیف ، تورم و تورم اغلب می تواند با درمان های خانگی و تغییر شیوه زندگی کاهش یابد. علاوه بر این مقاله ، مراقب مجله پزشکی Apple Health باشید تا در مورد بهترین و سریع ترین راه درمان بواسیر و نحوه تحمل پذیری علل زمینه ای بیماری ، به روز باشید.

بهترین و سریع ترین راه برای درمان بواسیر

وقتی صحبت از درمان هموروئید می شود ، راه حل های مختلفی به بیمار ارائه می شود که می توان آن را به دو صورت خلاصه کرد: درمان خانگی و درمان.

جی! درمان خانگی بواسیر چیست؟

از داروهای خانگی بواسیر نیز می توان به عنوان راهی برای پیشگیری از این بیماری استفاده کرد. در حقیقت ، این روشها معمولاً سریعترین راه برای درمان بواسیر نیستند یا نمی توانند برای درمان بواسیر پیشرفته استفاده شوند. با این حال ، اگر شما هموروئید دارید ، استفاده از این روش ها می تواند مفید باشد و می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. درمان های خانگی بواسیر عبارتند از:

از غذاهای سرشار از فیبر استفاده کنید: افزایش مصرف میوه ها ، سبزیجات و غلات کامل باعث نرم شدن مدفوع و افزایش سطح آن می شود و به کاهش فشاری که می تواند علائم بواسیر را بدتر کند کمک می کند.
استفاده از درمان موضعی: برای درمان هموروئید ، می توانید از کرم یا شیاف هموروئید بدون نسخه که حاوی هیدروکورتیزون است یا پدهای حاوی عصاره دلپذیر فندق استفاده کنید. برخی از داروهای بیهوشی نیز به کاهش درد بواسیر کمک می کنند.
استفاده مکرر از آب گرم: دو تا سه بار در روز محل التهاب را در آب گرم معمولی به مدت 10 تا 15 دقیقه خیس کنید.
مرطوب نگه داشتن بدن: روزانه هفت تا هشت لیوان آب بنوشید.
با این درمان ، علائم بواسیر اغلب در عرض یک هفته از بین می رود. اگر احساس خوبی ندارید ، یا درد شدید یا خونریزی دارید ، در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید.

همچنین بخوانید: جی! کلیه ها در بدن ما چگونه کار می کنند؟

سریعترین راه درمان بواسیر

جی! درمان بواسیر چیست؟

اگر درمان های خانگی م workثر واقع نشدند ، قدم بعدی این است که به دنبال کمک پزشکی باشید که شامل دارو و جراحی می شود. روشهای درمانی ، به ویژه جراحی ، معمولاً برای درمان بواسیر پیشرفته استفاده می شود.

پزشکی

می توانید از داروهای کوتاه مدت درد مانند استامینوفن (تیلنول و غیره) ، آسپرین یا ایبوپروفن (Advil و غیره) برای کاهش ناراحتی خود استفاده کنید.
کرم ، پماد ، شمع یا پد مخصوص نیز می تواند بواسیر را درمان کند. این محصولات حاوی موادی مانند فندق ، یا هیدروکورتیزون و لیدوکائین هستند و می توانند درد و سوزش را در طول زمان کاهش دهند.
بیش از یک هفته بدون تجویز پزشک از پماد استروئیدی استفاده نکنید مگر اینکه توسط پزشک تجویز شده باشد زیرا این مواد می توانند پوست را نرم کنند.

عمل جراحي

تنها درصد کمی از افراد مبتلا به بواسیر نیاز به جراحی دارند. با این حال ، اگر روش های دیگر موفقیت آمیز نباشند یا بواسیر شدید باشد ، پزشک ممکن است یکی از درمان های هموراژیک را با استفاده از جراحی زیر توصیه کند:

 • تزریق: ممکن است پزشک محلول را وارد هموروئید داخلی کند تا زخم ایجاد شود و هموروئید بسته شود. این تزریق با چندین درد همراه است.
 • یک نوار لاستیکی ببندید: این روش اغلب با بواسیر منتشر ، هموروئید داخلی که در خارج از بدن ظاهر می شود یا احساس می شود ، انجام می شود. پزشک با استفاده از ابزارهای مخصوص ، نوار لاستیکی کوچکی را در اطراف بواسیر قرار می دهد که تقریباً بلافاصله از خونریزی جلوگیری می کند. در عرض یک هفته ، بواسیر خشک شده و کوچک می شود.
 • انجماد یا سوزش: با استفاده از اسکن الکتریکی ، پرتو لیزر یا لامپ مادون قرمز ، جراح یک برش کوچک ایجاد می کند تا بافت را برداشته و بدون درد در انتهای هموروئید محکم کند و باعث بسته شدن و یخ زدن آن شود. این روش برای بواسیرهای گسترده یا مکرر به خوبی کار می کند.

پزشک شما ممکن است جراحی را برای بواسیر داخلی بزرگ یا بواسیر خارجی که به دو روش زیر تحریک می کند توصیه کند:

 • هموروئیدکتومی: یکی از بهترین و ابتکاری ترین روش های درمان بواسیر ، از بین بردن کامل هموروئیدکتومی است که به آن هموروئیدکتومی می گویند ، اما دوره نقاهت دردناک چند هفته ای از معایب این روش است.
 • سوختگی بواسیر: این روش جریان خون به بواسیر داخلی را متوقف کرده و بافت در معرض آن را بازیابی می کند. دوره بهبودی ساده بود ، اما احتمال بازگشت هموروئید بیشتر بود.
  درمان های اخیر بواسیر از تکنیک های کم تهاجمی برای تشخیص و توقف جریان خون به بافت های پریشان استفاده می کند.

بهترین روشهای بدون نسخه برای درمان بواسیر

سریعترین راه درمان بواسیر استفاده از پمادها و ترک های بواسیر است. برخی از این روغن ها حاوی گیاهان غنی شده ، اسانس ها و اسیدهای آمینه هستند که استفاده از آنها آسان است.
قرص های بواسیر که داروهای ضد افسردگی بدون نسخه مانند زنجبیل و آجیل هستند نیز در درمان بواسیر جدید م effectiveثر هستند.
استفاده از کمپرس یخ یا یخ درمانی باعث تسکین فوری می شود و در واقع سریع ترین راه برای درمان بواسیر است که التهاب را بهبود می بخشد.
استفاده از حمام با epsom و نمک دریا که حاوی روغن گیاهی است می تواند در کاهش بواسیر موثر باشد.
کرم ضد خارش می تواند به کاهش تحریک ناشی از این بیماری کمک کند.
همچنین استفاده از قرص دونات در حالت نشسته در درمان بواسیر و کاهش فشار روی لگن مثر خواهد بود.

جی! درمان بواسیر خارجی چیست؟

شایع ترین علت بواسیر خارجی فشار مداوم هنگام حرکت روده است.
روش های تشخیص هموروئید خارجی شامل پروکتوسکوپی ، معاینه دیجیتال مقعد ، کولونوسکوپی ، سیگموئیدوسکوپی و آنوسکوپی است.

همچنین بخوانید: بیماری پارکینسون چیست و مرحله آن چگونه است؟

درمان بواسیر خارجی بسته به شدت آن می تواند به روش های مختلفی انجام شود. پزشک شما ممکن است از شما بپرسد که آیا داروهای خاص یا روشهای درمانی را ترجیح می دهید. چندین درمان رایج که پزشک ممکن است توصیه کند شامل استفاده از کیسه یخ برای کاهش تورم ، شمع یا روغن هموروئید است. این گزینه ها می تواند به افراد مبتلا به بواسیر شدید کمک کند. اگر بیماری شدیدتر باشد ، پزشک ممکن است درمان با یکی از روش های جراحی را توصیه کند.

جی! درمان بواسیر داخلی چیست؟

بواسیر داخلی معمولاً نادیده گرفته می شود یا تشخیص داده می شود زیرا معمولاً هیچ علامتی ندارد. در بواسیر داخلی ، غشای مخاطی پوشیده شده است و عموماً تحت تأثیر قرار نمی گیرد زیرا عصب های دردناک کمتری در ناحیه وجود دارد.
روش های مختلفی برای درمان بواسیر داخلی وجود دارد. از درمانهای خانگی گرفته تا روشهای جراحی.
داروهای خانگی که شامل اصلاح شیوه زندگی مانند نوشیدن مایعات فراوان و روشهای غیر جراحی مانند پماد ، مسکن ، روان کننده و تقویت کننده مدفوع است که می تواند فشار بر روی کانال مقعد را کاهش داده و وضعیت شما را بهبود بخشد.
روشهای ساده ای مانند بزرگ شدن اسفنکتر مقعدی ، اسکلروتراپی ، سرما درمانی ، لیزر درمانی ، انعقاد مادون قرمز ، هموروئیدوپکسی اصلی و جراحی هارمونیک ، که یکی از درمانهای جدیدتر بواسیر است ، از جمله گزینه های درمان بواسیر داخلی است.
سایر درمان های هموروئید داخلی شامل انسداد شریان هموروئیدی ناشی از داپلر و پروکتوپلاستی ترمیمی رکتانال است.
در هر صورت ، در صورت مشاهده خونریزی مقعدی یا علائم دیگر ، برای تشخیص دقیق با پزشک خود مشورت کنید. از آنجایی که خونریزی در هنگام اجابت مزاج تنها عامل بواسیر نیست ، ابتدا باید احتمال بیماری های دیگر را از بین برد تا از ابتلا به هموروئید اطمینان حاصل کنید.
در صورت خونریزی شدید یا درد شدید یا تغییر در حرکات روده ، از اورژانس کمک بگیرید.

همچنین بخوانید: بیماری تیک چیست و چگونه درمان می شود؟

درمان پیشرفته بواسیر

جی! بواسیر ترومبوتیک چیست؟

اگر خون در یک بواسیر خارجی جمع شود و باعث ایجاد ترومبوز شود ، می تواند عوارضی از جمله:

 • درد شدید
 • تورم
 • التهاب
 • یک توده سخت در اطراف مقعد تشکیل دهید

درد بواسیر ترومبوتیک باید طی 7 تا 10 روز بدون جراحی بهبود یابد. معمولاً بواسیر باید ظرف یک هفته از بین برود. چندین هفته طول می کشد تا توده به طور کامل ناپدید شود.
شما باید بتوانید فعالیت های خود را به سرعت از سر بگیرید. در دوران نقاهت ، از تمرینات دشوار و سایر فعالیت های سنگین خودداری کنید.
هموروئید ممکن است برگردد. هموروئیدکتومی احتمال عود را کاهش می دهد.

آخرین کلمه

بواسیر اغلب بدون جراحی یا حتی در مطب پزشک بهبود می یابد. بهتر است با درمان های بدون نسخه و تغییر شیوه زندگی شروع کنید. درمان بواسیر پیشرفته نیاز به جراحی دارد. اگر باردار هستید ، قبل از مصرف هرگونه دارو یا تغییر رژیم غذایی باید با پزشک خود مشورت کنید. درمان دارویی بهترین است ، اما اگر رژیم غذایی و شیوه زندگی خود را تغییر ندهید ، ممکن است بواسیر دوباره عود کند.

منابع:

proctocan.com

healthline.com

کلینیک مایو

webmd.com

health.com

دیدگاهتان را بنویسید