جی! بهترین غذاها برای تکمیل جشن چیست؟


بسیاری از رژیم های رایج مردم را تشویق می کند که روزه بگیرند و در مورد فواید آن صحبت کنند. مطالعات متعدد نشان داده اند که روزه داری می تواند مفید باشد ، اما در مورد اینکه کدام غذاها برای روزه داری یا روزه داری بهتر است اتفاق نظر وجود ندارد.

در سالهای اخیر ، به دلیل تغذیه ای مانند رژیم 5: 2 ، روزه داری دوره ای و همچنین سایر انواع روزه داری رواج یافته است.

روشهای مختلفی برای توصیه به فرد در مورد کاهش کالری دریافتی در یک روز یا شب خاص وجود دارد.

مهم نیست چند کالری بخورید تا سریع تجزیه شود ، اما برخی از متخصصان رژیم مدیترانه ای را توصیه می کنند.

این مقاله به روزه داری و فواید آن می پردازد. او در مورد اینکه چه چیزی بهتر است برای آرام شدن سریع غذا بخورد صحبت می کند و در مورد روزه داری کوتاه مدت و همچنین روزه داری طولانی مدت توضیح می دهد.

روزه و فواید آن

این روش برای بسیاری از مردم رایج شده است زیرا اعتقاد بر این است که آنها می توانند با روزه داری یا روزه داری و همچنین کاهش وزن سلامت و طول عمر خود را افزایش دهند.

در طول تاریخ ، افرادی بوده اند که به دلایل معنوی زندگی یا به دلایل مذهبی روزه گرفته اند.

انواع رایج روزه داری عبارتند از: روزه گرفتن یک روز در میان ، روزه داری طولانی مدت در شب ، و رژیم های ناشتا که زمان غذا خوردن را کاهش می دهد.

شواهد از مطالعات حیوانی نشان می دهد که روزه داری متناوب می تواند در کاهش وزن و جلوگیری از بیماری های مزمن مثر باشد. محققان فکر می کنند این ممکن است به دلیل تأثیرات روزه داری بر ریتم های شبانه روزی ، میکروبیوتای روده و متابولیسم باشد.

تحقیقات دیگر نشان می دهد که این مزایا ممکن است به دلیل تغییر در متابولیسم بدن باشد. از آنجا که روزه کار می کند ، بدن منبع انرژی خود را از قند به چربی و کتون تبدیل می کند.

تولید کتون یا کتوژنز ، مقاومت بدن را در برابر استرس اکسیداتیو و التهاب بهبود می بخشد و برای سلامت و پیری ضروری است.

همچنین بخوانید: چی؟ فست فود چیست؟

جی! آیا خوردن ما بعد از روزه منطقی است؟

برخی از غذاهای روزه داری معروف ، مانند رژیم غذایی 5: 2 ، به مردم توصیه می کنند غذاهای مدیترانه ای را بخاطر فواید آن مصرف کنند.

با این حال ، مهمترین چیز برای روزه گرفتن کاهش انرژی دریافتی از غذا به روزها یا ساعتهای خاص است. این روش به بدن اجازه می دهد تا انرژی مورد نیاز خود را از چربی ها و کتون ها دریافت کند.

هنگامی که فرد بعد از یک دوره ناشتایی دوباره غذا خوردن را شروع می کند ، سطح قند خون او افزایش می یابد و بدن کربوهیدرات ها را به شدت مصرف می کند. در نتیجه ، آنچه فرد در روزه داری می خورد یا نمی خورد ، مهمتر از آن چیزی است که برای افطار کردن می خورد.

با این حال ، بهتر است افرادی که با استفاده از کربوهیدراتهای تصفیه شده کمتر وزن خود را کاهش می دهند سریع تجزیه شوند ، زیرا تحقیقات نشان داده است که می تواند منجر به افزایش وزن شود.

فست فودهای مناسب

نکات بسته شدن موقت

روزه داری کوتاه مدت می تواند شامل 16 ساعت ناشتایی یکبار یا کاهش 600-500 کالری دو روز در هفته باشد.

در روزه داری ، فردی که روزه می گیرد ، چیزی نمی خورد یا بسته به رژیم غذایی خود ، رژیم خود را تا حدی کاهش می دهد.

بسیاری از متخصصان تغذیه رژیم غذایی مدیترانه ای را برای کالری کم یا روزهای ناشتا (بر خلاف روزهای روزه داری) توصیه می کنند.

برخی از روشهای روزه داری به افراد اجازه می دهد تا سبزیجات ، سوپ و آب سبزیجات بخورند به شرطی که از مقدار مجاز کالری بیشتر نباشد. آنها باید همیشه آب کافی بنوشند.

مردم باید آگاه باشند که مصرف مکمل هایی مانند پودر پروتئین ، جویدن ویتامین ها و اسیدهای آمینه می تواند روزه را غیرممکن کند.

تحقیقات نشان می دهد که ترکیب ورزش با روزه داری منظم می تواند عملکرد ذهنی و جسمی را بهبود بخشد.

همچنین بخوانید: 25: چی؟ فست فود چیست؟

نکات روزه داری طولانی مدت

برخی تحقیقات تأثیر مثبت آن را نشان داده اند روزه گرفتن طولانی مدت است ، اما باید زیر نظر پزشک انجام شود.

در تحقیقی که روی 219 انجام شد ، 1422 شرکت کننده 4 تا 21 روز و در مجموع یک سال روزه گرفتند. در طول روزه داری ، فقط آب ، آب میوه و سوپ سبزیجات به ارزش 200 تا 250 کالری مصرف شد.

این افراد در 85 درصد از بیماریهای اصلی خود پیشرفت داشته اند. محققان گفتند که روش روزه داری مورد استفاده در این مطالعه ایمن بوده و توسط شرکت کنندگان به خوبی تحمل می شود. عوارض جانبی گزارش شده شامل موارد زیر است:

  • مشکل خواب
  • گرسنگی
  • سردرد
  • درد عضلانی
  • خسته

در پایان دوره روزه داری ، محققان مجدداً غذاهای ارگانیک و ارزش روزانه 800 تا 1600 کالری را در طی 4 روز به شرکت کنندگان ارائه کردند.

مجدداً باید توجه داشت که این مطالعه زیر نظر متخصصان پزشکی انجام شده است و افراد نباید بدون مشورت با پزشک برای مدت طولانی روزه بگیرند. مخصوصاً این افراد:

  • افراد بیمار
  • افرادی که مواد مخدر مصرف می کنند
  • زنان حامله
  • مادران شیرده

روزه داری می تواند با کاهش میزان کالری مصرفی و تغییر متابولیسم بدن ، تأثیر مثبتی بر سلامتی بگذارد.

کاهش سطح کتون می تواند التهاب ، استرس اکسیداتیو و در نتیجه کاهش وزن را کاهش داده و خطر بیماری های مزمن را کاهش دهد. لازم به ذکر است که همه تغذیه باعث ایجاد کتون نمی شود.

انواع مختلفی از رژیم های ناشتا وجود دارد. برخی از رایج ترین آنها رژیم 5: 2 و رژیم 16 ساعته است. اینکه چه افرادی باید بخورند به نوع تغذیه ای که انتخاب می کنند بستگی دارد. در مجموع ، آنها احتمالاً چیزی نمی خورند یا کالری دریافتی خود را برای روزها یا ساعات خاصی از روز کاهش نمی دهند.

برای افطار کردن ، هیچ قانون خاصی وجود ندارد که می گوید بهترین غذا خوردن چیست. با این حال ، برخی از کارشناسان آن را به مردم توصیه می کنند. از بهترین رژیم مدیترانه ای پیروی کنید.

اجتناب از افزودن قند به افراد نیز می تواند باعث کاهش وزن شود. با این حال ، افراد می توانند برای مدت طولانی روزه را تنها پس از مشورت با متخصص شروع کنند.

دیدگاهتان را بنویسید