جی! متفورمین داروی کاهش وزن است؟


همچنین مصرف دارو بدون پیروی از سایر عادات خوب می تواند منجر به کاهش وزن شود. افرادی که از رژیم غذایی مناسب و ورزش در حین مصرف متفورمین پیروی می کنند ، باعث کاهش بیشتر وزن می شوند.

علاوه بر این ، هرگونه کاهش وزن می تواند تا زمانی که دارو مصرف می کنید ادامه یابد. این بدان معناست که اگر متفورمین را متوقف کنید ، به احتمال زیاد به وزن طبیعی خود باز می گردید. و حتی در حالی که هنوز در حال مصرف دارو هستید ، می توانید به آرامی هر وزنی را که از دست داده اید به دست آورید.

در واقع ، هیچ نتیجه واضح و مشابهی برای متفورمین وجود ندارد. نشان داده شده است که برای برخی از افراد وزن کم می کند اما برای برخی دیگر اینطور نیست. یکی از مزایای متفورمین این است که باعث افزایش وزن نمی شود ، حتی اگر منجر به کاهش وزن نشود.

جی! آیا پزشک متفورمین را برای کاهش وزن تجویز می کند؟

اگر شما مبتلا به دیابت نوع 2 یا پیش دیابت هستید و اضافه وزن یا چاقی دارید ، پزشک ممکن است متفورمین را برای کنترل دیابت یا کاهش خطر ابتلا به دیابت تجویز کند ، آیا متفورمین می تواند به کاهش وزن شما کمک کند. در برخی موارد ، پزشک ممکن است متفورمین را برای کاهش وزن تجویز کند ، حتی اگر دیابت یا دیابت شیرین ندارید.

این نوع متفورمین هنگامی که دیابت یا دیابت شیرین ندارد ، توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده تأیید نشده است. این یعنی FDA این دارو توسط متفورمین به عنوان کمک کننده کاهش وزن تایید نشده است. زیرا اطلاعات کافی در مورد کاهش وزن موثر آن وجود ندارد.

بنابراین ، از مصرف خودسرانه متفورمین اجتناب کنید زیرا هنوز اثرات یا مزایای آن کاملاً شناخته نشده است و یک داروی کوچک نیست.

مژده رحمانیان ، عضو انجمن تغذیه ایران

کلینیک زیبایی و کاهش آرمان

دیدگاهتان را بنویسید