جی! مصرف ویتامین ها و مواد مغذی به رشد مو کمک می کند؟


ارسال شده: 10 اکتبر 1400

تاثیر ویتامین ها بر ریزش مو

تاثیر ویتامین ها بر روی رشد مو باعث شده بسیاری از افراد با مصرف ویتامین ها و مواد مغذی ریزش موی خود را درمان کنند. انواع ویتامین ها به بهبود مو کمک می کنند. این ویتامین ها بر رشد و تقویت مو و ناخن تأثیر بسزایی دارند. در مجله پزشکی اپل ، نقش ویتامین ها در ریزش مو را بررسی می کنیم.

نقش ویتامین ها در ریزش مو

ویتامین ها با بهبود عملکرد بدن به رشد مو کمک می کنند. همه ویتامین ها برای سلامت بدن مهم هستند ، اما چندین ویتامین تأثیر مستقیمی بر مو دارند. تاثیر ویتامین E بر مو یکی از نقش ویتامین ها در ریزش مو است. با این حال ، این ویتامین ها متفاوت هستند. در ادامه ویتامین های مختلف و تاثیرات آنها بر مو را بررسی می کنیم.

ویتامین A

ویتامین A یکی از مهمترین ویتامین ها برای بدن است ویتامین A در غذاهایی مانند فلفل دلمه ای ، گوشت قرمز و ماهی یافت می شود تنها فایده ویتامین A تأثیر ویتامین ها بر مو نیست. این ویتامین برای رشد همه سلول ها بسیار مهم است. سلولهای موی انسان نیز سریعترین سلولهای در بدن هستند و با وجود ویتامین A کافی ، موها سریعتر و سالمتر رشد می کنند. ویتامین A همچنین باعث تولید ماده ای به نام سیب در بدن می شود که پوست را مرطوب نگه می دارد و به داشتن موهای سالم کمک می کند.

خانواده ویتامین B

ویتامین B گروهی از مواد محلول در آب است که نقش مهم و مهمی در فرآیند متابولیک یا متابولیسم سلولی در بدن انسان ایفا می کند ، بنابراین کمبود این ویتامین ها می تواند عوارض و بیماری های جدی را به دنبال داشته باشد. تأثیر ویتامین B3 یا ni بر رشد مو به طور مستقیم تأثیر می گذارد.

تاثیر ویتامین ها بر ریزش مو

همچنین بخوانید: علل ریزش مو و راهکارهای درمانی و تغییرات تغذیه ای در ریزش مو

ویتامین B3 یا نیاسین

در غذاهایی مانند گوشت ، ماهی ، مخمر ، شیر ، تخم مرغ ، حبوبات ، غلات و سبزیجات یافت می شود. تغذیه نامناسب و الکلیسم می تواند منجر به کمبود این ویتامین در بدن شود. قرص ویتامین با دوز بالا (بیش از یک یا دو گرم در روز) برای کاهش کلسترول و تری گلیسیرید خون تحت نظر پزشک تجویز می شود. مصرف مکمل های این ویتامین می تواند به سلامت بیماران مبتلا به آترواسکلروز ، دیابت و کسانی که قبلاً سکته قلبی داشته اند کمک کند ، اما بهتر است قبل از شروع درمان با پزشک یا داروساز مشورت کنید.

ویتامین B7 یا بیوتین

این ویتامین که به ویتامین H نیز معروف است در بسیاری از غذاها یافت می شود. از آنجا که نیاز روزانه به این ویتامین بسیار کم است ، کمبود آن نیز بسیار نادر است. با این حال ، این ویتامین به طور گسترده ای برای درمان ریزش مو و شکنندگی ناخن ها مورد استفاده قرار می گیرد. تاثیر ویتامین ها بر روی رشد مو مشخص است و این ویتامین بر مو و ناخن تأثیر مثبت دارد.

تأثیر ویتامین B مشابه تأثیر ویتامین E بر مو است. خانواده ویتامین ها برای سلامت بدن بسیار مهم هستند. به دلیل تأثیر قابل توجه ویتامین ها بر رشد مو ، استفاده از آنها به عنوان مکمل های غذایی و داروها توسط پزشکان توصیه می شود. ویتامین C بر رشد پوست و مو تأثیر مثبت دارد و استفاده از آن برای همه توصیه می شود.

تاثیر ویتامین ها بر مو

ویتامین سی.

رادیکال های آزاد می توانند باعث ریزش مو و ریزش مو شوند. ویتامین C یک آنتی اکسیدان بسیار قوی است که می تواند اثرات رادیکال های آزاد را خنثی کند. علاوه بر این ، ویتامین C به آزادسازی کلاژن کمک می کند ، که بخش مهمی از ساختار مو است. ویتامین C در واحد مواد مغذی مو است و در رشد و بهبود مو بسیار مفید است. این ویتامین در مرکبات و فلفل وجود دارد. توت فرنگی همچنین منبع عالی ویتامین C است.

ویتامین دی.

ویتامین D یکی دیگر از ویتامین هایی است که تاثیر ویتامین ها را در ریزش مو نشان می دهد. علت تأثیر ویتامین D بر ریزش مو هنوز ناشناخته است. اما می توان با قاطعیت گفت که این ویتامین تأثیر مستقیمی در ریزش مو دارد و استفاده از منابع غذایی مانند ماهی و قارچ منابع خوبی از ویتامین D هستند. اما مهمترین منبع ویتامین D خورشید است؛ زیرا بدن ما به طور معمول ویتامین D را در زیر نور خورشید تولید می کند.

همچنین بخوانید: ده حقیقت که باید در مورد ویتامین D بدانید

ویتامین E

ویتامین E یکی از مهمترین ویتامین ها برای مو است. تاثیر ویتامین E بر مو با تحقیقات علمی تأیید شده است. ویتامین E ، مانند ویتامین C ، یک آنتی اکسیدان قوی است و تأثیر ویتامین ها را بر مو نشان می دهد. این ویتامین به خوبی از مو محافظت می کند. بر اساس مطالعه ای که بین افراد مبتلا به ریزش مو انجام شد ، 34 درصد پس از مصرف ویتامین E بهبود یافتند. بادام ، اسفناج و تخمه آفتابگردان منابع اصلی ویتامین E هستند.

تاثیر ویتامین ها بر مو

اکستنشن مو

با وجود تأثیر ویتامین ها بر روی رشد مو ، برخی از افراد ویتامین های کافی را در رژیم غذایی خود ندارند. اگر منابع غذایی کافی برای دریافت ویتامین ندارید ، از مکمل های مو برای افزایش سطح ویتامین ها در بدن خود استفاده کنید. برای استفاده از ویتامین E بر روی موهای خود ، می توانید قرص های این ویتامین را مصرف کنید. این یک جایگزین عالی برای کسانی است که از تأثیر ویتامین ها بر ریزش مو مطلع هستند و می خواهند نقش ویتامین ها در ریزش مو با مکمل ها ایفا شود.

آخرین کلمه

مصرف مکمل ها و ویتامین ها می تواند بدن و موهای شما را سالم نگه دارد. ویتامین ها می توانند ایمنی بدن شما را تضمین کنند. این ویتامین ها نقش مهمی در سلامت بدن شما ایفا می کنند. علاوه بر این ، با خواندن این مقاله ، اثرات ویتامین ها را روی موهای خود کشف خواهید کرد ، بنابراین توصیه می شود از این ویتامین ها برای اطمینان از سلامت موهای خود استفاده کنید.

منابع:

وب سایت سلامت

وب سایت webmd.com

دیدگاهتان را بنویسید