جی! پوست چیست و چگونه می توان آن را درمان کرد؟


درمان ترک های پوستی

حساسیت پوستی یکی از مشکلاتی است که اکثر مردم با آن دست به گریبان هستند. ضایعات پوستی از طریق ترک های سفید یا قهوه ای در نواحی مختلف پوست ظاهر می شوند. این ترک ها می توانند زیبایی پوست شما را کاهش دهند ، به همین دلیل ما در مجله پزشکی Apple به بررسی علت آن می پردازیم.

در ادامه ، راهکارهایی را برای جلوگیری از آن به شما ارائه می دهیم و سپس راه های درمان ترک پوست را بررسی می کنیم.

بثورات پوستی چیست؟

ضایعات پوستی که از نظر علمی به عنوان striae شناخته می شوند ، نوارهایی شبیه به نوارهای روی پوست هستند که قسمت های مختلف بدن را تشکیل می دهند. این ترکها می توانند در قسمتهای مختلف بدن ایجاد شوند اما معمولاً در بازوها و رانها ، پهلوها ، شکم و باسن ایجاد می شوند. این ترک ها معمولاً زمانی ایجاد می شوند که پوست با سرعت زیادی کشیده می شود. به عنوان مثال ، در دوران نوجوانی ، اکثر افراد متوجه این ترک ها روی پوست خود می شوند.

علل ترک پوست

تقریباً همه زنان در دوران بارداری متوجه این ترک ها روی پوست خود می شوند. پس از چاقی یا کاهش وزن ، پوست در اثر تغییرات ناگهانی و ناتوانی در ترمیم کلاژن به موقع دچار ترک می شود. در واقع با انتخاب روش مناسب می توانید از این ترک های پوستی جلوگیری کنید.

به خاطر داشته باشید که ترک های پوستی به دلیل کاهش سطح کلاژن در پوست ایجاد می شوند و سایر چربی های ضعیف می توانند سطح کلاژن را در پوست کاهش دهند.

راههای ترمیم ترک های پوستی

جلوگیری از ترک های پوستی

راه های زیادی برای جلوگیری از بثورات پوستی وجود دارد. بسیاری از این تکنیک ها به شیوه زندگی شما بستگی دارد و بقیه به رژیم غذایی شما بستگی دارد. شما می توانید با بررسی چند نکته در جلوگیری از ترک های پوستی بسیار خوب عمل کنید. در اینجا چند مرحله وجود دارد که می توانید برای شروع روند آماده سازی برای میانجیگری انجام دهید.

  • مهم نیست که باردار هستید یا خیر. شما باید وزن خود را متعادل نگه دارید و از اضافه وزن و چاقی خودداری کنید. یکی از مهمترین علل ترک های پوستی چاقی و کاهش وزن است.
  • نوشیدن مقدار زیادی آب. آب می تواند بدن شما را هیدراته کرده و از بزرگ شدن پوست شما جلوگیری کند. همچنین می توانید این آب را از چای و سایر مشروبات الکلی دریافت کنید.

همچنین بخوانید: چرا بی دلیل چاق می شویم؟

بهبود تغذیه

  • رژیم غذایی سالم داشته باشید. خوردن غذاهایی که چندین ویتامین و پروتئین به بدن می رسانند می تواند عملکرد پوست را بهبود بخشد و از ترک های پوستی جلوگیری کند.
  • حتما مقدار زیادی ویتامین C در رژیم غذایی خود بگنجانید. این ویتامین در تولید کلاژن عالی است و می تواند به راحتی پوست را مسدود کند.
  • غذاهای سرشار از روی بخورید یا حتی مکمل روی مصرف کنید. روی به سلامت پوست شما کمک می کند.

هنگام استفاده از محصولات چرمی نیز باید مراقب باشید. مصرف محصولاتی که سطح کلاژن را روی پوست کاهش می دهند ، می تواند باعث ترک های پوستی شود. بررسی این مواد می تواند تأثیر عمیقی بر ترک های پوستی داشته و از بروز آنها جلوگیری کند.

بثورات پوستی در دوران بارداری

بثورات پوستی در دوران بارداری بسیار شایع است. 50 تا 90 درصد از زنان در دوران بارداری دچار این ترک ها می شوند. جالب اینجاست که برخی از کارشناسان معتقدند منشا این ترک ها با انواع دیگر ترک های ناشی از چاقی متفاوت است. بسیاری از زنان در دوران بارداری از محصولات مختلفی برای جلوگیری از بثورات پوستی استفاده می کنند. در بسیاری از زنان باردار ، استفاده از محصولات پوستی بر ترک ها تأثیر نمی گذارد. بسیاری از زنان باردار و در واقع متخصصان پوست معتقدند که تنها راه پیشگیری از ترک های پوستی ، دریافت تغذیه مناسب است. تغذیه دوران بارداری باید به گونه ای باشد که به آرامی غلیظ شود تا پوست بتواند کلاژن مورد نیاز خود را تولید کند.

روشهای درمان پوست

اگر ترک های پوستی از قبل تشکیل شده اند و قصد درمان آنها را دارید ، می توانید مطمئن باشید که درمان ترک های پوستی طولانی و پیچیده نیست. روش های زیادی برای درمان وجود دارد ، به عنوان مثال ، درمان ترک های پوستی با ورزش یکی از ساده ترین و ساده ترین روش ها است. همچنین یک روش جدید برای درمان ترک های پوستی که بسیاری از کلینیک های پوست و زیبایی از آن استفاده می کنند ، درمان ترک های پوستی با کربوکسی تراپی است. ما چندین درمان ترک پوست را بررسی خواهیم کرد

درمان ترک های پوستی با ورزش

ورزش می تواند به کنترل وزن شما در هر زمان کمک کند. علاوه بر این ، ورزش باعث تولید کلاژن در سلول های پوست می شود و می تواند در نهایت منجر به تخریب ترک های پوستی شود. ورزش جریان خون را به پوست تسریع می کند و همچنین به سلامت کلی پوست کمک می کند. در واقع حفظ وزن سالم نیز می تواند از ترک های جدید پوستی جلوگیری کند.

بثورات پوستی چیست؟

ماساژ

بسیاری از راه حل ها برای درمان ترک های پوستی علمی نیستند. با این حال ، جوانسازی پوست می تواند ترک های پوستی را با افزایش سطح اکسیدان ها در پوست و کمک به ساخت کلاژن از بین ببرد. این یکی از ساده ترین و اثبات شده ترین درمان ها برای ترک های پوستی است. می توان گفت تأثیر ماساژ در درمان ترک ها مشابه درمان ترک های پوستی با ورزش است.

مراقبت از پوست

مراقبت از پوست برای سلامت پوست بسیار مهم است. اکنون پوست بدن و پوست صورت تفاوت چندانی با هم ندارند. شما باید هر هفته پوست خود را پاک کنید. استفاده روزانه از مواد افزودنی نیز می تواند ترک های پوستی را بهبود بخشد و درمان کند.

همچنین بخوانید: بهترین مکمل های غذایی برای چاقی و کاهش وزن

درمان ترک های پوستی چیست؟

داروهای طبیعی

این روش درمان ترک های پوستی روی بدن با مواد طبیعی ساخته شده و قیمت مناسبی دارد. درمان های طبیعی با استفاده از روغن های گیاهی نیز می تواند تأثیر قابل توجهی در بهبود ترک های پوستی داشته باشد. به عنوان مثال ، روغن کرچک و روغن نارگیل از جمله روغن هایی هستند که می توانید از آنها برای درمان ترک های پوستی استفاده کنید.

ماساژ ویتامین D روی پوست با کمک تولید کلاژن می تواند یکی از درمان های طبیعی ترک های پوستی باشد.آلوئه ورا نیز برای سلامت پوست بسیار مهم است و با ایجاد آنتی اکسیدان ها بر روی پوست ترک های پوستی را التیام می بخشد.

درمان دارویی

یکی دیگر از راه های درمان ترک های پوستی مراجعه به متخصصان پوست و مو است. متخصصین پوست ترک های پوستی را با تجویز ژل و چند روغن که به ساخت کلاژن کمک می کند ، درمان می کنند. این روغن ها معمولاً تولید کلاژن پوست را تسریع می کنند. اسید گلیکولیک و روغن های حاوی چربی نیز درمان های بسیار موثری برای ترک های پوستی هستند.

درمان بالینی درماتیت

لیزر درمانی یکی از رایج ترین درمان ها برای پوست است. لیزر سرعت تشکیل سلول های جدید پوست و کلاژن را افزایش می دهد. به این ترتیب می توانید ترک های روی پوست خود را کاهش دهید. میکرونیدلینگ همچنین می تواند با ایجاد کلاژن ترک های شما را بهبود بخشد.

درمان ترک های پوستی با کربوکسی تراپی یک روش جدید درمان پوست است. در درمان کربوهیدرات ها ، گاز دی اکسید کربن به مناطق مختلف پوست تزریق می شود. این جریان خون را به پوست افزایش می دهد و در نتیجه می تواند باعث ایجاد سلول های جدید شود. در واقع باید توجه داشت که این روش زمان بر است و نمی تواند ترک های پوستی را فورا درمان کند.

آخرین کلمه

بثورات پوستی یکی از شایع ترین مشکلات پوستی است و برای شما خطرناک نیست. بنابراین اگر از نظر ظاهر مشکلی ندارید ، نیازی به درمان نیست. روش های درمان ترک های پوستی 100٪ نیست ، اما تا حد زیادی ترک های پوستی را برطرف می کند. ابتدا می توانید با متخصص پوست مشورت کرده و سپس پوست خود را درمان کنید.

منابع:

مجله Mayoclinic

مجله پزشکی امروز

دیدگاهتان را بنویسید