جی! پوکی استخوان چیست و چگونه انجام می شود؟


پوکی استخوان یکی از بیماریهایی است که امروزه اکثر مردم با آن دست و پنجه نرم می کنند. در این مقاله می خواهیم شما را به طور کامل با این بیماری آشنا کنیم. پس به ما بپیوندید.

جی!  پوکی استخوان چیست و چگونه انجام می شود؟

چه چیزی باعث پوکی استخوان می شود؟

  • افزایش سن ؛
  • ژنتیک ؛
  • مصرف الکل و دخانیات ؛
  • عدم فعالیت بدنی کافی ؛
  • کمبود مواد معدنی مانند کلسیم ؛
  • بیماریهای مختلف مانند دیابت ، پرکاری تیروئید ، هیپوگنادیسم و ​​…
  • داروهایی مانند کورتیکواستروئیدها را به مدت طولانی مصرف کنید.

جی! علائم پوکی استخوان چیست؟

متاسفانه پوکی استخوان یا پوکی استخوان یک بیماری کاملاً خاموش است. در حالی که ممکن است در مورد پوکی استخوان اطلاع داشته باشید ، هیچ راه دیگری برای جلوگیری از آن وجود ندارد. پوکی استخوان باعث کاهش قدرت استخوان می شود. پوکی استخوان با شکستگی های شدید رخ می دهد. افراد مبتلا به این بیماری دارای شکستگی و فشار بسیار کمی هستند ، مانند عطسه ، خم شدن و بلند کردن. این نشان دهنده پوکی استخوان یا پوکی استخوان است.

جی!  پوکی استخوان چیست و چگونه انجام می شود؟

چه کسی بیشتر به این بیماری مبتلا می شود؟

پوکی استخوان در زنان قبل از یائسگی شایع تر است. به همین دلیل است که زنان یائسه باید مراقب سلامت استخوان خود باشند. در این مدت ، سطح استروژن آنها به طور چشمگیری کاهش می یابد. در این سن ، پوکی استخوان بیشتر در زنانی که شکستگی لگن دارند دیده می شود. اگر در این سن از تراکم معدنی استخوان استفاده کنیم ، خواهیم دید که زنان در این سن کاهش قابل توجهی در توده استخوانی در واژن ، لگن و گردن خواهند داشت.

از سوی دیگر ، پوکی استخوان ارتباط مستقیمی با مصرف کلسیم و پوست دارد. این بدان معناست که اگر فردی به میزان کافی کلسیم دریافت نکند یا بدن به اندازه کافی کلسیم دریافت نکند ، آن فرد در معرض خطر پوکی استخوان قرار می گیرد. کلسیم در رقابت با فسفر جذب می شود. این بدان معنی است که وقتی فسفر در بدن شما وجود دارد ، جذب کلسیم را مسدود می کند. همه نوشابه های گازدار حاوی مقدار زیادی فسفر هستند. بنابراین ، با استفاده از فسفر ، جذب کلسیم برای مدت طولانی مختل می شود. بنابراین ، افرادی که الکلی هستند بیشتر در معرض پوکی استخوان هستند.

جی!  پوکی استخوان چیست و چگونه انجام می شود؟

درمان بیماری ارتوپدی

متأسفانه هیچ درمانی برای پوکی استخوان وجود ندارد. با این حال ، می توان از پیشرفت بیماری جلوگیری کرد و آن را کند کرد. زنان قبل از یائسگی باید تحت نظر جراح ارتوپد باشند. از سوی دیگر ، بهتر است مصرف نوشیدنی های گازدار حاوی فسفر و همچنین نوشیدنی ها را محدود کنید. گنجاندن شیر در رژیم غذایی روزانه می تواند کمک بزرگی در به تاخیر انداختن پوکی استخوان باشد. به گفته پزشکان ، همه باید بین 1 تا 2 لیوان شیر در روز بخورند. به یاد داشته باشید که کلسیم به تنهایی برای سلامتی کافی نیست. همچنین باید به اندازه کافی منیزیم و ویتامین D دریافت کنید تا 85 تا 90 درصد کلسیم دریافتی خود را به استخوان ها جذب کنید. بهترین گزینه برای این کار خوردن شیر غنی از ویتامین D است.

دوستان عزیز ، نظر شما در مورد پیشگیری از پوکی استخوان چیست؟ نظرات خود را با ما و همکاران خود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید