جی! چقدر درباره ویتامین D – تغذیه و تغذیه می دانیم


خشک کردن مو با خاصیت تغذیه ای

02-07-2019

گل شیطان گل گل

02-07-2019

امروز می خواهیم در مورد ویتامین D صحبت کنیم ، یکی از محلول ترین ویتامین ها که برای بدن ما بسیار مهم است. این یک ویتامین است که از خورشید و از رژیم غذایی ما گرفته می شود ، امروزه مشخص شده است که کمبود آن مربوط به بیماری های مختلف به ویژه ام اس است.

دلیل اصلی اینکه MS در ایران رشد کرده است کمبود این ویتامین است که در قبایل ایرانی وجود دارد که در واقع منشا ژنتیکی دارد ، در غیر این صورت ما آفتاب خوبی داریم.

به یاد داشته باشید افرادی که دارای اضافه وزن یا چاقی هستند ویتامین D وارد بافت چربی ما می شود و به دام می افتد. ما نمی توانیم از آن استفاده کنیم. حتی اگر فردی را با وزن 110 کیلوگرم می بینید ، ما نتایج آزمایش او را بررسی می کنیم. ویتامین های آن 10 میکروگرم است و بسیار کم است.

ما شروع به کمک وی با ویتامین D می کنیم. به او کمک می کنیم که مکمل ویتامین D را تزریق کند و حتی ده روز بعد به او تزریق می کنیم. ده روز بعد ، متوجه می شویم که وی هنوز ویتامین D کمی دارد زیرا بافت چربی را از بدن ما جمع آوری می کند. آنها اجازه نمی دهند ویتامین D به بافت های کار کننده ما ، ماهیچه ها ، استخوان های ما برسد و کار کند ، بنابراین یکی از مواردی که برای جلوگیری از MS مورد نیاز است اولین افزایش مصرف و دومین کاهش وزن است.

متخصص تغذیه و مشاور تغذیه ، دکتر احمد ساعدی با هدف ارائه رویکردهای اساسی تغذیه و تغذیه و عادات غذایی می تواند نقش مهمی در دستیابی به سلامت جسمی و روحی ایفا کند.

دیدگاهتان را بنویسید