حراست از حدود فرمان الهی در عرصه هنر خط قرمز وزارت فرهنگ است.بر اساس گزارش ها خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ در ادامه سفر یک روزه خود به استان سمنان روز پنجشنبه ۱۶ خردادماه در نشست هم اندیشی با فعالان فرهنگی برگزار شد. جبهه انقلاب اسلامی در دامغان در راهپیمایی این شهرستان گفت: معارف دینی را می توان با فرهنگ و ابزار هنری هر چه بهتر تفسیر کرد و در این راستا از محصولات فرهنگی و هنری حمایت خواهیم کرد. پاسداری از حدود شریعت الهی در چارچوب شرع و شرع و در منطقه «هنر خط قرمز ما در وزارت فرهنگ است.

وی افزود: انقلاب اسلامی با اعتلای جریان نواندیشانه اندیشه دینی که ریشه در سنت های بنیادین دارد، می کوشد به سعادت و فضیلت دست یابد. همچنین موضوع هنر در جامعه اسلامی منزوی نیست و در کانون توجه قرار دارد و ابزار مناسبی برای سوق دادن جامعه به سوی سعادت است.

اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه دادند: حضرت امام خمینی (ره) امروز نوگرایی دینی را مورد توجه قرار دادند و امروز رهبر معظم انقلاب اسلامی با محوریت هنر، همواره این امر را در دیدار با شاعران، نویسندگان، سینماگران فرهنگیان و هنرمندان آنها به دنبال تقویت حال حاضر مدرنیته دینی هستند.

اسماعیلی به استقبال مردمی از آهنگ سلام فرمانده اضافه کرد و افزود: موسیقی می تواند ابزاری بهینه برای تفسیر و استفاده از ارزش های جامعه باشد، همانطور که در گروهی از مردم کشور دیده ایم. سلام سردار «قدرتی که از خود نشان دادند، نشان غرور و جذابیت ملت ایران است.

وی با تاکید بر اهمیت ساخت فیلم برای تبیین ارزش های والای جامعه خاطرنشان کرد: به عنوان مثال فیلم «رنگ طلایی» در سال ۸۸ توانست چهره نفاق را به تصویر بکشد و خیانت خلق کند. مقاومت و ظلم تکفیری ها. جریان ها به غرب بستگی داشت.

وزیر فرهنگ در دولت مردمی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: از ابتدای شروع به کار دولت مردمی و انقلابی آیت الله رئیسی به حوزه فرهنگ توجه ویژه ای شده است و به گفته دولت باید پیوست فرهنگی در کارگروه فرهنگی وجود داشته باشد.» در عین حال جایگاه فرهنگی در تمامی پروژه های بزرگ عمرانی کشور به چشم می خورد.