حرکت بازنشستگان در برابر افزایش پیشنهادی/تجدیدنظر شده دولت در حقوق بازنشستگان به کجا رسید؟


گزارش کردن سناپرس; بازنشستگان منتظر اطلاعیه افزایش مستمری هستند.

تعهد نهایی مسئولان برای شنبه ۲۴ مرداد بود. مقرر شد نظر دولت در خصوص افزایش مستمری کارکنان بازنشسته روز شنبه اعلام عمومی شود. سایر بازنشستگان طبقه کارگر از این تاخیر طولانی انتقاد می کنند و انتظار دارند که کابینه امروز نظر نهایی خود را اعلام کند.

یدالله فرجی (کارگر بازنشسته و رئیس سابق شورای اسلامی کار فولاد جنرال) می گوید: امروز پانزدهم است و اگر امروز نظر دولت به صورت رسمی ابلاغ نشود در مرداد ماه دوباره از حقوق قانونی محروم می شویم. از بیستم هر ماه، پرداخت مستمری بر اساس حروف الفبا است. لذا دستور اجرایی دولت قبل از بیستم به اطلاع سازمان تامین اجتماعی برسد.

وی با بیان اینکه علیرغم وعده های فراوان تاخیر صورت گرفته است، می گوید: طبق آخرین تصمیم کار به وزیری که عضو هیات امنای تامین اجتماعی است محول شده و از طریق تمامی تریبون های رسمی اعلام شده است. شنبه زمانی برای اطلاع است. آیا آنها همچنان می خواهند فارغ التحصیل شوند و بازنشستگان را معطل کنند؟

میرهاشم موسوی، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اعلام کرده است که سازمان متبوعش پس از بازنگری در پیشنهاد افزایش حقوق، آماده صدور حکم بازنشستگی در اسرع وقت است.

در صورت عدم ابلاغ دولت قبل از ۲۰ مرداد، بازنشستگان سایر مقاطع باید تا شهریور ماه با افزایش ۱۰ درصدی در پنجمین ماه سال جدید منتظر تغییر معادله باشند.