حضور ایرانسل در برنامه هوشمندسازی توزیع گاز


ایرانسل با حضور در پنل ویژه اولین برنامه «توسعه همکاری های دانش بنیان برای استقرار سامانه هوشمند توزیع گاز طبیعی» آخرین دستاوردهای خود را در حوزه فکری از جمله پلت فرم کنترل و مدیریت هوشمند کنتورهای گاز ارائه کرد. پنل ویژه مرتبط

به گزارش پایگاه خبری تفهم آنلاین، این رویداد با هدف معرفی پتانسیل شرکت های دانش بنیان و تعامل مستقیم آنها در حوزه هوش انرژی عصر دوشنبه در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار شد. با دستگاه های دولتی از جمله شرکت ملی گاز ایران، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، وزیر نفت، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران و تعدادی از نمایندگان حضور داشتند. کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی

مهمترین موضوعات مطرح شده در این برنامه «مترهای هوشمند»، «زیرساخت انتقال داده»، «پلتفرم تحلیل داده ها» و «الزامات و قوانین» بود.

این رویداد در دو بخش نمایشگاه و ارائه برگزار شد. در بخش نمایشگاهی، شرکت‌های فعال در زنجیره ارزش هوش فکری و سنجش توانایی‌ها و محصولات خود را به نمایش گذاشتند. یکی از مهمترین محصولات ارائه شده در این بخش، «پلتفرم کنترل و مدیریت هوشمند کنتور گاز» ایرانسل مبتنی بر فناوری اینترنت اشیا (NB-IoT) بود که توسط ایرانسل و با همکاری معاونت دانشگاه، شرکت کنتورسازی اکباتان طراحی و اجرا شد. فناپ زیرساخت است.

ایرانسل در پنل ویژه این رویداد، دغدغه ها و پیشنهادات کلیدی خود را در حوزه های هوشمندسازی، نیازها، زیرساخت ها و مقررات ارائه کرد.

مدیر ارشد فروش ایرانسل در این پنل گفت: ایرانسل اولین شرکتی است که شبکه ای مبتنی بر فناوری NB-IoT ارائه می کند. خدمات ایجاد نشده است. وی در عین حال افزود: البته ایرانسل هم اکنون این امکان را فراهم کرده است که این خدمات را به صورت هات اسپات در اختیار شرکت های متقاضی قرار دهد و در فاز بعدی برای توسعه آن گام بردارد.

وی همچنین به مشکلات حوزه رگولاتوری در این حوزه اشاره کرد و گفت: در حال حاضر در بحث اینترنت اشیا و مطالعه از راه دور در زمینه قوانین ثبت سیم کارت، شماره گذاری، مالکیت و … مشکلات و خلأهای قانونی وجود دارد. ” ذیربط باید وارد آن شود و موانع و خلأهای قانونی موجود را برطرف کند.

هوشمندی خدمات شهری برای مدیریت منابع و انرژی و ارائه خدمات مدرن شهری یکی از ضروریات زندگی امروزی است. نقش موثری در اجرای راهکارهای شهر هوشمند برای جلوگیری از تهدیدات تخریب محیط زیست و تغییرات آب و هوایی ایفا می کند.

راه حل های مبتنی بر اینترنت اشیا مانند نظارت بر آب، هوا و خاک در مناطق شهری و کنترل میزان آلاینده های شهری و صنعتی به پاکسازی محیط کمک می کند. در این راستا شهرهای هوشمند توانسته اند انتشار گازهای گلخانه ای خود را تا ۲۰ درصد کاهش دهند.

مشکلات حمل و نقل و ترافیک شهری یکی دیگر از نگرانی های ناشی از رشد جمعیت شهری است که با حمل و نقل فکری و مدیریت ترافیک در شهرهای هوشمند برطرف می شود. تخلیه سازه ترافیکی، تشخیص فوری تصادفات و حوادث ناگوار، پیش بینی تغییرات در ساختار ترافیکی و … همگی از وظایف این سامانه می باشد.