حضور در لیگ تنها منبع درآمد کشتی گیران است


به گزارش خبرگزاری مهر، یونس امامی آزادکار وزن ۷۴ کیلوگرم کشورمان که به زودی در مسابقات جهانی صربستان شرکت می کند، گفت: فکر نمی کنم کسی برای کسب درآمد وارد کشتی شود، چون سخت است. بازی سنگین با این حال هرکسی که به کشتی می آید و در این عرصه می ماند به خاطر مبارزه و عشق به این ورزش است. در نهایت اگر بتوانید مدال طلای المپیک و جهان را کسب کنید، قطعاً سود مالی به همراه خواهد داشت.
وی ادامه داد: از نوجوانی وارد تیم های ملی شدم و زمانی که به رده بزرگسالان رسیدم ۶۵ کیلوگرم بودم و سپس به وزن ۷۰ کیلوگرم رفتم و موفق به کسب مدال برنز جام جهانی ۲۰۱۹ شدم. سپس به دلیل المپیک توکیو به وزن ۷۴ کیلوگرم رسیدم که وزن المپیک است اما نتوانستم در المپیک شرکت کنم. سپس سال گذشته در مسابقات جهانی نروژ در این وزن شرکت کردم اما موفق نشدم.
امامی درباره احتمال تغییر مجدد وزن گفت: این کار را انجام نمی دهم زیرا بدن و شرایط بدنی من برای وزن ۷۴ کیلوگرم مناسب است و سعی می کنم در این وزن باقی بمانم و قدرت و آمادگی بدنی ام را متعادل کنم. این وزن قطعا هر چه بیشتر در این وزن مسابقه بدهم، باتجربه و بالغ تر می شوم.
وی درباره رقبای اصلی خود در مسابقات جهانی گفت: رقیب اصلی من کایل داک آمریکایی است که سه طلای جهان و یک برنز المپیک را کسب کرده است. کشتی گیر روسی الاصل اسلواکی، کشتی گیر گرجستانی و فرانک چامیزو ایتالیایی دیگر رقبای اصلی من در این وزن هستند. البته فیلم این کشتی گیران را با کادر فنی تماشا و آنالیز کرده ایم و امیدوارم با دعای مردم بتوانم بهترین عملکرد را داشته باشم.
آزادکار تیم ملی گفت: با این حال عمر قهرمانی طولانی نیست و تا زمانی که بتوانم از نظر روحی و جسمی کشتی بگیرم سعی می کنم در تیم ملی بمانم.
امامی در پایان به موضوع درآمدزایی در کشتی اشاره کرد و افزود: خوشبختانه لیگ های کشتی نسبت به سال های گذشته پیشرفت کرده اند و کشتی گیران می توانند با حضور در این مسابقات بخشی از هزینه های خود را تامین کنند. البته مسئولان قول هایی می دهند که بسیاری از آنها عملی نمی شود. وزارت ورزش و جوانان نیز اعطای جوایز به ورزشکاران مدال آور را در نظر گرفته است که نسبت به سال های گذشته بهتر است چون به صورت سکه طلا پرداخت می شد اما اکنون به صورت ریالی پرداخت می شود. متأسفانه بعد از چند سال و با تأخیر هم برمی گردد و نمی توان روی حمایت های زندگی حساب کرد.