حقایق شگفت انگیز تغذیه کلم و مزایای سلامتی آن


انتخاب و رزرو

کلم قرمز
کلم قرمز.

کلم یک محصول زمستانی است. در سوپرمارکت های آمریکایی اما می توان آنها را در تمام طول سال به راحتی پیدا کرد. هنگام خرید ، یک سر جدید ، سفت ، سخت و متوسط ​​انتخاب کنید که نسبت به اندازه آن سنگین است.

حشرات در کلم رایج هستند. معمولاً برای جلوگیری از آفات می توان سرهای رشد کرده را با حشره کش درمان کرد. بنابراین به طور کامل در آب سرد سرد بشویید ، سپس 30 دقیقه در آب نمک خیس کنید. سپس دوباره ، به آرامی در آب تمیز بشویید تا ماسه ، خاک ، حشرات ، تخم مرغ / تخم / تخمک / کیست ها و هرگونه سموم دفع شود.

وقتی مزرعه تازه است از کلم استفاده کنید تا از مزایای آن برای سلامتی برخوردار شوید. با این حال ، می توان آن را چند روز در یخچال نگهداری کرد تا در آینده استفاده شود.

طرز تهیه و سرو

برای آماده سازی ، انتهای ساقه را بریده و برگهای خشک لایه بیرونی را به آن بدهید. سر را طبق توضیحات بالا بشویید. سر را از وسط نصف کنید و سپس برگها را به دلخواه در دستور غذا ببرید.

در اینجا چند نکته برای خدمت ارائه شده است:

کلم پر از سارمال
سرمال ، رول کلم پر شده
عکس با احترام: مایکلا.

  • کلم تازه را می توان به صورت خام مصرف کرد ، در واقع ، بسیار مغذی است.

  • برگهای خرد شده یا خرد شده را به آماده سازی سالاد سبزیجات اضافه کنید.

  • برگ سبز خرد شده یا خرد شده را می توان به آماده سازی سالاد سبزیجات اضافه کرد.

  • برگ کلم تازه یا فرآوری شده به عنوان یک لایه پر کننده برای گوشت چرخ کرده در بسیاری از نقاط اروپای مرکزی ، بالکان و مناطق کوچک آسیایی استفاده می شود.

  • کلم سرخ شده ، پیاز ، سیر ، فلفل دلمه ای و فلفل سبز مخلوط با برنج دم کرده و سس سویا / فلفل / گوجه فرنگی یکی از غذاهای مورد علاقه شما است (Chowmeinچین و دیگر مناطق جنوب شرقی آسیا.

  • علاوه بر این ، در تهیه انواع سوپ و آب چغندر استفاده می شود و ماست با نام “بورشت” شناخته می شود که در کشورهای اروپای شرقی بسیار محبوب است.

مشخصات امنیتی

کلم ممکن است حاوی “گواتروژن” باشد ، برخی ترکیبات گیاهی که معمولاً در سبزیجات چلیپایی مانند گل کلم ، کلم بروکلی و غیره یافت می شود ، می تواند باعث التهاب تیروئید شود و در افرادی که مشکلات تیروئیدی دارند از مصرف آنها خودداری شود. برای افراد سالم (سلب مسئولیت پزشکی).

بازگشت -بازگشت به سبزیجات از جانب کلم تغذیه. برای مشاهده لیستی جالب از سبزیجات با توضیحات کامل در مورد حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی آنها به اینجا مراجعه کنید.

بازگشت -بازگشت به صفحه نخست.

منابع بیشتر:

  1. USDA-پایگاه ملی تغذیه.

  2. صفحه اطلاع رسانی سرطان دانشکده پزشکی استانفورد – تغذیه کاهش خطر سرطان.دیدگاهتان را بنویسید