حقایق منحصر به فرد تغذیه و مزایای سلامتی میوه پاپایا


انتخاب و رزرو

پاپایای بالغ معمولاً به محض اینکه پوست آن کمی زرد می شود ، برداشت می شود. پاپایاهای ارگانیک معمولاً برای رسیدن به درخت باقی می مانند. با این حال ، باید مراقب بود زیرا میوه بالغ تر از درخت به تنهایی می افتد و خراب می شود.

میوه های سبز خام پاپایا.
خام ، سبز خام.

در بازار ، پاپایا در اندازه ها و مراحل مختلف بلوغ وجود دارد. بنابراین ، بر اساس اندازه و زمان سرویس خود ، یکی را انتخاب کنید. یکی را انتخاب کنید که دارای پوست کامل و بدون ترک ، کبودی یا بریدگی صورت باشد. میوه های نارس را می توان چند روز در دمای اتاق نگهداری کرد ، اما میوه رسیده را باید در یخچال نگهداری کرد. هنگامی که باید خورده شود آن را به دمای اتاق برگردانید تا طعم و مزه طبیعی آن به دست آید.

پاپایای سبز به عنوان سبزی در بسیاری از مناطق آسیا و اقیانوس آرام پخته می شود. با این حال ، نباید به صورت خام مصرف شود زیرا حاوی آلکالوئیدهای سمی در توپ شیر است.

طرز تهیه و نحوه سرو

میوه پاپایا را به طور کامل در آب سرد سرد بشویید تا آلودگی و باقی مانده سموم دفع شود. پوست از نظر طعم تلخ است و قابل خوردن نیست. پوست را با “چاقوی برش” بردارید ، میوه را از طول به نصف برش دهید. به آرامی دانه ها را با یک لایه نازک که به بدن می چسبد ، بردارید. طول میوه را به صورت گوه یا مکعب های کوچک برش دهید.

در اینجا چند نکته برای خدمت ارائه شده است:


قسمتهایی از پاپایا

  • میوه خام پاپایا معمولاً به صورت خام یا به همراه چند قطره لیمو مصرف می شود و با نمک و فلفل خشک می شود.

  • مکعب تازه پاپایا یک افزودنی عالی برای سالاد میوه است.

  • آب پاپایا و تکه های یخ یک نوشیدنی محبوب است.

  • از مکعب های آن می توان برای رعشه ، سوربت ، سالسا و غیره استفاده کرد.

  • میوه رسیده با مرغ و غذاهای خوش طعم دریایی همخوانی دارد.

  • از پاپایای سبز می توان به عنوان سبزیجات ، ترجیحاً پخته ، معمولاً در خورشت ، سرخ کردنی ، کیک و سوپ استفاده کرد. خورش گل پاپایا یک دستور العمل محبوب در بسیاری از مناطق جنوب شرقی آسیا است.

  • از آنزیم کوسه می توان برای نرم کردن گوشت به صورت تجاری استفاده کرد.

مشخصات امنیتی

پاپایا حاوی مواد سفید مانند شیر (لاستیک) است که می تواند باعث تحریک پوست و ایجاد واکنش های آلرژیک در برخی از افراد تحریک شده شود.

زنان باردار می توانند از میوه رسیده پاپایا استفاده کنند. از پاپایای سبز باید اجتناب شود زیرا دارای مقادیر زیادی از آن است
پاپین، آنزیم پروتئینی علاوه بر این ، پاپایای نارس ، دانه ها ، لاستیک و برگهای آن نیز حاوی هستند کارپین، آلکالوئیدی که در صورت خوردن در دوزهای بالا می تواند خطرناک باشد. با این حال ، پاپایای خام را می توان با خیال راحت به عنوان سبزیجات پخته مصرف کرد. (انکار پزشکی).

بازگشت -بازگشت به میوه از جانب میوه پاپایا. برای مشاهده لیستی جالب از انواع میوه ها و توضیحات کامل درباره حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی آنها به اینجا مراجعه کنید.

بازگشت -بازگشت به صفحه نخست.

مطالب بیشتر و منابع:

  1. پایگاه ملی تغذیه USDA.

  2. صفحه اطلاعات سرطان دانشکده پزشکی استانفورد – تغذیه کاهش خطر سرطان.

  3. کاربردهای سنتی و پزشکی کاریکا پاپایا-PDF.دیدگاهتان را بنویسید