حقیقت ماهی قزل آلا و فواید سلامتی آن


جزئیات:

نام ماهی قزل آلا salke sockeye در زبان مادری هالکوملم از جمعیت آلاسکا به معنای “سوک کیگ” به معنی “ماهی قرمز” است.

Sockeye دارای بدنه ای شکل ، متعادل و فشرده است که مهاجرت دریایی از راه دور و جریان رودخانه را تسهیل می کند.

ساکی دریایی قهوه ای روشن تا سبز مایل به قهوه ای (نام آن “پشت آبی”) ، کناره های رنگین کرو رنگ و شکم سفید است. برخی افراد ممکن است لکه های سیاه و علائم مشترک روی باله پشتی نشان دهند.

با برگشتن جوراب به مزرعه خالص آبدار ، سر آنها زیتونی می شود و بدن آنها قرمز می شود ، از این رو نام آنها “ماهی قزل آلا” است.

کبوتر نر دارای یک فک پوشیده از فک و در هم تنیده است که پر از دندانهای کوچک و قابل مشاهده است.

میانگین طول 18 و وزن 5-15 پوند. عمر حدود 4-5 سال است.

ماهی قزل آلا کوکانی

برخی از گونه ها به دریا مهاجرت نمی کنند و تمام عمر خود را در دریاچه های آب شیرین می گذرانند. این سوسیس های بسته در زبان سالیش با نام کوکنی شناخته می شوند. اندازه آن بسیار کوچک است و اندازه آن تقریباً 10-12 اینچ است.

زیست شناسی

ماهی قزل آلا سوکی ماهی کمیابی است. در بهار ، از لانه سرخ کنید ، قبل از حرکت به دریا در اولین فصل تابستان به دریا بروید. اندازه آن به سرعت رشد می کند و در بزرگسالی به جریانهای بومی باز می گردد تا در فصل خشک جوانه بزند.

درست قبل از زایمان ، ماده یک زمین مناسب را انتخاب می کند ، معمولاً زیر شن ، و با دم خود لانه می کند.

یک زن با یک مرد بزرگ و گاهی چند مرد پایین حضور دارد.

همه بزرگسالان پس از زایمان می میرند.

ماکائو

Sockeye کوچکترین ماهی قزل آلا در اقیانوس آرام است. همانند سایر گونه های ماهی قزل آلا. آنها ماهیان مهاجر هستند که سفر لذت بخش خود را از رودخانه های طبیعی آب شیرین ، رودخانه ها ، دریاچه ها و دریاهای عمیق به پایان می رسانند و برای تولید مثل و مرگ به آبهای طبیعی خود باز می گردند.

اقامتگاه های جامعه سوکی برای زنده ماندن به آب سرد ، تمیز و اکسیژن دار نیاز دارند در حالی که دمای گرم اقیانوس مصرف انرژی را در هنگام مهاجرت افزایش می دهد و تخمک های کمتری در زمینه پرورش تولید می کند.

غذاها را عمدتاً برای زئوپلانکتون ، لارو ماهی ، حشرات سرخ کنید ، در حالی که بزرگسالان به زئوپلانکتون دریایی ، کریل ، حشرات و سخت پوستان کوچک تکیه می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید