حمایت از اکوسیستم هوش مصنوعی با طراحی جهش هوشمند


پروژه جهش اطلاعاتی به عنوان بخشی از ماموریت خود برای توسعه فناوری های نوظهور و کاربردی در حوزه های مرتبط با هوش رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، مراسم رونمایی از طرح جهش هوشمند، طرح ستاد توسعه فناوری اقتصاد دیجیتال و درایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای حمایت از اکوسیستم هوشمند کشور، با حضور حسین ملاجده دبیر ستاد توسعه فناوری های نوین و فناوری های نوین. . محمدمهدی‌جاده موسوی، مدیر عامل دیجیتال و هوشمند صندوق توسعه دیجیتال ستاد توسعه فناوری اقتصادی، امیر شریفیان، رئیس مرکز پایش و ارتقای اقتصاد دیجیتال و اصحاب رسانه.

در ابتدای این مراسم حسین ملاجده، دبیر ستاد توسعه فناوری و هوشمندسازی اقتصاد دیجیتال معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: کمتر از یک سال پیش مجوز تأسیس صندوق تحقیقات فناوری دیجیتال را دریافت کردیم.

ملازاده نقش اصلی صندوق را تامین مالی شرکت های دانش بنیان عنوان کرد.

ملاجاده

وی گفت: ستاد توسعه فناوری اقتصاد دیجیتال طرح جهش هوشمند را برای توسعه فناوری های نوظهور در حوزه های مرتبط با هوشمندی در دستور کار خود قرار داده است.

ملازاده گفت: فعالیت های این پروژه در حوزه های فین تک، انرژی دیجیتال و کشاورزی، اینترنت اشیا، هوش مصنوعی، سلامت دیجیتال و بلاک چین است و مخاطبان این پروژه مراکز نوآوری و شرکت های کوچک و متوسط ​​و شتاب دهنده ها هستند.

وی ادامه داد: بر اساس دستور دولت در قانون بودجه ۱۴۰۱، برای دستیابی به رشد اقتصادی ۸ درصدی، ۳.۵ درصد از این رشد باید از طریق رشد بهره وری محقق شود و وظیفه ما حمایت از بخش دولتی و غیردولتی در این ستاد است. “

میزان امکانات

امیر شریفیان، رئیس مرکز نظارت و ارتقای اقتصاد دیجیتال گفت: پروژه جهش هوشمند با محوریت فناوری است و بازدیدکنندگان از این پروژه پس از طی مراحل ارزیابی و طبقه بندی از حمایت HQ برخوردار خواهند شد.

وی گفت: چهار سطح مختلف ارزیابی برای مراکز نوآوری و شتاب دهنده ها وجود دارد و هر سطح دارای انواع مختلفی از پشتیبانی است. پشتیبانی HQ برای هر مجموعه به طبقه بندی در این مرحله بستگی دارد. پس از ارزیابی طرح های استارت آپ ها در تمامی مراحل، امکان مستقل شدن وجود دارد.

شریفیان

شریفیان روند ارزیابی شتاب دهنده ها را اینگونه تشریح کرد:

در طرح جهش هوشمند و تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان در سطح اول، برای هر استارت آپی که در ارزیابی تایید شود، تسهیلات تعلق می گیرد.

در سطح دوم، امکانات تا سقف ۸۰ میلیون تومان برای هر استارت آپ و حداکثر سه استارت آپ تایید شده در رتبه بندی ارائه می شود.

در سطح سوم برای هر استارت آپ تا سقف ۶۰ میلیون تومان پیش بینی شده و حداکثر ۲ استارتاپ در ارزیابی تایید می شود.

در سطح چهار، امکانات تا سقف ۴۰ میلیون تومان برای هر استارت آپ و حداکثر ۱ استارت آپ تایید شده در رتبه بندی ها ارائه می شود.

بر اساس این طرح که در حوزه حمایت از شرکت‌های پول هوشمند است، ابتدا اطلاعات این شرکت در بستر نوآوری هوشمند باز بارگذاری می‌شود و شرکت‌ها پس از ارزیابی اولیه بر اساس تعداد کارکنان در دو گروه دسته‌بندی می‌شوند. تعادل اقتصادی و ..

هوشمند سازی

تا سقف ۴۰۰ میلیون تومان تسهیلات توسعه تولید، تا سقف ۴۰۰ میلیون تومان تسهیلات توسعه بازار، تا سقف ۸۰۰ میلیون تومان تسهیلات مرتبط با زیرساخت ها با ایجاد زیرساخت با مشارکت اشخاص ثالث در اختیار شرکت های استارت آپی قرار می گیرد.

علاوه بر مستندات محصول، استارت آپ ها باید برنامه اقدام خود را برای هر یک از موارد فوق در بازه زمانی ۶ ماهه تا یک ساله ارائه دهند.

شریفیان در ادامه جلسه اعلام کرد که شتاب دهنده ها یا مراکز نوآوری علاقه مند می توانند پس از تکمیل اطلاعات پروفایل خود در سایت aimatch.ir وارد فرآیند ارزیابی شوند.

شتابدهنده یا مرکز نوآوری در مرحله ارزیابی، پس از تکمیل مشخصات و فرم ارزیابی، کارشناسان هر شتاب دهنده یا مرکز نوآوری را در یکی از چهار سطح بر اساس لیست امتیازی دسته بندی می کنند.

صندوق توسعه دیجیتال تضمین می کند

در ادامه این مراسم، محمدمهدی‌جاده موسوی، مدیرعامل صندوق توسعه دیجیتال گفت: تسهیل در ارائه خدمات در حوزه فعالیت خود وظیفه صندوق‌های خصوصی است.

وی ادامه داد: متأسفانه در حوزه اقتصاد دیجیتال صندوق خاصی وجود نداشت، البته معاونت فناوری از چهار سال پیش برای ایجاد این صندوق پیشقدم شده بود و در نهایت اسفندماه سال گذشته مجوز فعالیت صادر شد. صادر شد.»

مهدی‌جاده موسوی

موسوی با اشاره به اینکه چند ماموریت و خدمات اصلی را دنبال می کنیم، خاطرنشان کرد: یکی از خدماتی که برای شرکت ها ضمانت می دهد این است که ضمانت نامه های صندوق پژوهش و فناوری برابر با ضمانت نامه های بانکی است.

وی افزود: تسهیل گری شرکت های حوزه با توجه به نیاز آنها از دیگر خدمات صندوق است.

در واقع در جهش هوشمندی شرکت ها می توانند از امکانات کم بهره و تسهیلات مناسب به عنوان فرصت این طرح استفاده کنند.

موسوی به حوزه‌های فین‌تک، انرژی و کشاورزی دیجیتال، اینترنت اشیا، هوش مصنوعی، سلامت دیجیتال و بلاک چین به‌عنوان محورهای اصلی و اولویت‌دار صندوق کمک‌های مالی اشاره کرد و گفت: امیدواریم بتوانیم منابع صندوق‌های تخصصی را در این زمینه تقویت کنیم. حوزه.” فعال هستند تا بتوانیم پروژه را با موفقیت کامل به پایان برسانیم.