حمل و نقل عمومی و مزایای آن


حمل و نقل عمومی و استفاده از آن مزایای بسیاری دارد، از تحرک شخصی، دسترسی به فرصت های شغلی برای میلیون ها نفر در سراسر کشور، تا صرفه جویی در مصرف سوخت و کاهش آلودگی و ترافیک شهری که برای شهرهای بزرگ به ارمغان می آورد.

حمل و نقل عمومی عامل مهمی برای نوسازی جامعه شهری است و برای اینکه به انتخاب اول شهروندان تبدیل شود باید به تجهیزات آن توجه ویژه ای شود. اما متاسفانه علیرغم همه تلاش های صورت گرفته در کشور، کاستی ها و ضعف های زیادی در ناوگان حمل و نقل عمومی وجود دارد.

روز به روز بر جمعیت شهرهای بزرگ دنیا افزوده می شود و البته شهرهای بزرگ ایران نیز از این قاعده مستثنی نیستند. آمارهای جهانی حاکی از آن است که جمعیت شهری در کمتر از ده سال به پنج میلیارد خواهد رسید. شهرها حجم زیادی از تردد روزانه دارند که در کلان شهرها به میزان قابل توجهی بیشتر است و در این میان کلانشهری مانند تهران نیاز به توجه به این حوزه و رفع کمبودها دارد.

کارشناسان این حوزه بر این باورند که بین کارایی بخش حمل و نقل و کارایی عمومی اقتصادی و رشد اقتصادی رابطه مستقیم وجود دارد و عاملی موثر در توزیع درآمد، کاهش نابرابری اقتصادی و اجتماعی، کاهش اثرات فقر و درآمد است. نابرابری سطوح مختلف به عنوان یک جامعه در نظر گرفته می شود. بر اساس آمارها، رسیدن سهم حمل و نقل عمومی در سفرهای درون شهری، نشان از رشد و برنامه ریزی کارشناسانه در این حوزه دارد. به عنوان مثال در دنیا تولید خودرو برای سیستم های حمل و نقل درون شهری مجزا است و از آپشن های خاصی در تولید خود استفاده می کنند اما متاسفانه در ایران هنوز این امکان محقق نشده است.

در گرمای طاقت فرسا این روزها بسیاری از اتوبوس های درون شهری تهران به خصوص شهرهای بزرگ دیگر فاقد امکانات سرمایشی مناسب هستند و یک سفر کوتاه به اندازه یک سفر طولانی خارج از شهر و مردم طاقت فرسا است. آنها به حمل و نقل عمومی روی می آورند و مجبورند گرما را در کابین های فلزی اتوبوس ها و تاکسی های تک خطی تحمل کنند. علاوه بر این، ایستگاه های تاکسی و اتوبوس تنها نام ایستگاه را دارند و از مسافرانی که در سرما و گرما در این ایستگاه ها منتظر می مانند، محافظت چندانی نمی کنند. همچنین باید به فرسودگی عمومی ناوگان توجه ویژه ای شود. تجدید آن نقش مهمی در تولید آلاینده و آلودگی محیط زیست خواهد داشت.

حمل و نقل عمومی و توسعه شهری
حمل و نقل عمومی و توسعه شهری

تاکسی ها بدون شک بخشی از این چرخه هستند، اما کمتر کسی با تاکسی هایی برخورد کرده است که تهویه مطبوع داشته باشند و دردسر سفر در ترافیک سنگین شهری را کاهش دهند. البته مصرف سوخت و فرسودگی بسیاری از خودروهای سواری از دلایل اصلی جلوگیری از استفاده از کولر است که شرکت های تاکسیرانی باید آن را مدیریت کنند.

در روزی که کلانشهری مانند تهران در فهرست آلوده‌ترین شهرهای جهان قرار دارد و مسئولان مدام فریاد استفاده از ناوگان حمل‌ونقل عمومی برای جلوگیری از ترافیک و آلودگی هوا می‌دهند، ناوگان حمل‌ونقل عمومی فقط مختص قشر خاصی است. برای جامعه ای که چاره ای جز استفاده از چیزهایی که در تابستان گرم و در زمستان سرد است قابل قبول به نظر نمی رسد. شاید برای درک هر چه ملموس این موضوع باید از مسئولان محترم دعوت کرد تا در یک روز گرم تابستانی برای تردد بین شهری از پشت خودروهای کولر خارج شده و کمی سوار اتوبوس و تاکسی شوند. بین شهری امیدواریم مسئولین این منطقه مشکل ناوگان حمل و نقل عمومی را به طور جدی مورد توجه قرار دهند تا اندکی از درد و رنج قشر متوسط ​​و پایین جامعه گرانقدر جامعه ایران کاسته شود.

اکبرزاده – کارشناس اجتماعی