حوزه های مشترک هلال احمر و نهادهای کتابخانه های عمومی در ارائه خدماتبه گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ابنا) که در تقدیرمهدی توکلیان رئیس اداره کل کتابخانه های عمومی استان با محمدرضا بهرامی مدیرعامل، سید حسن حسینی معاون آموزشی و پژوهشی و محمد مصباحی معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر دیدار و گفتگو کرد. استان کوم با هدف انعقاد تفاهم نامه همکاری بین دو نهاد.توکلیان در خصوص خدمات جهادی جمعیت هلال احمر در استان گفت: کتابخانه های عمومی نیز مانند جمعیت هلال احمر نهادهای غیردولتی و مردمی هستند که به اقشار مختلف مردم خدمت رسانی بی قید و شرط می کنند.

وی افزود: یکی از ویژگی های مهم کتابخانه های عمومی که ممکن است برای همکاری مشترک با جمعیت هلال احمر حائز اهمیت باشد این است که کتابخانه ها مکان هایی هستند که افراد از هر قشر از جمله اقشار محروم در آن گرد هم می آیند. حمایت های جمعیت هلال احمر می تواند به تحقق عدالت و به ویژه عدالت فرهنگی در کشور کمک کند.

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم تاکید کرد: بهره مندی از توانمندی های دو جانبه از جمله استفاده از کارکنان اداره کل کتابخانه ها از سالن ورزشی و چمن هلال احمر برای تشکیل مراکز آموزشی و کتابخانه های عمومی. خانه های حلال، بهره گیری از پتانسیل هر دو دستگاه در زمینه تولید مواد، تولید کتاب های ویژه امداد و نجات نابینایان در سراسر کشور و همچنین برگزاری دوره های آموزشی امداد و نجات و کمک های اولیه توسط هلال احمر. انجمن می تواند از جمله با کارکنان ادارات کل کتابخانه های عمومی استان قم آشنا و اطلاع دهد که امکان هم افزایی بین این دو نهاد وجود دارد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قم از آمادگی این سازمان تابعه خبر داد و گفت: این جمعیت آمادگی همکاری های دوجانبه را دارد و همچنین آمادگی دارد تفاهم نامه همکاری با این اداره کل در زمینه های مختلف آموزشی، امدادی و فرهنگی تکمیل کند.

بهرامی در خصوص فعالیت های داوطلبانه جمعیت هلال احمر استان قم گفت: فعالیت های ما در حوزه های مختلفی از جمله پرکردن اوقات فراغت نوجوانان و جوانان، ایجاد فرصت های خودتوانمندی و اشتغال، آموزش های مهارتی و غیره است. اشتراکات زیادی با فعالیت کتابخانه های عمومی استان وجود دارد. و مهمترین نقطه مشترک آن ارائه خدمات مستقیم به گروه های مختلف مردم است و این امر می تواند زمینه ساز فعالیت های مشترک بین دو سازمان باشد.