خبر مهمی که گرنت خواران از آن اطلاعی نداشتند!


باید منتظر تصمیم وزارت رفاه بود چرا که معترضان حتی پس از اعطای کمک یک مرحله‌ای هم نتوانستند برگردند.

به گزارش وقت صبح به نقل از ایسنا؛ کسانی که برای کمک هزینه یا طبقه بندی اعتراض کرده اند و برای آنها اقدامی صورت گرفته است باید توجه داشته باشند که امکان عقب نشینی فوری برای هیچ یک از معترضان وجود ندارد و منتظر بمانند تا تحقیقات تکمیل شود.

پس از اعطای کمک بلاعوض جدید به سرپرستان خانوار در اردیبهشت ماه، مشخص شد که حدود ۶ میلیون نفری که تا فروردین ماه امسال این کمک هزینه را دریافت کرده بودند، به صورت اعشاری حذف شده اند.

بیشتر بخوانید: استعفای وزیر کار با هویت منحصر به فرد/جانشین

موضوعی که به صلاحدید وزارت رفاه بود به دلیل عدم تشخیص صحیح در روستا به شدت مورد اعتراض قرار گرفت و به همین دلیل رئیس جمهور دستور فوری رسیدگی به وضعیت ثبت نام کنندگان را صادر کرد. اعتراض کرد و از آنها خواست که این کار را انجام دهند.

جمع آوری کمک های مالی یکباره برای آژیتاتورها

معترضان با ثبت نام در سامانه hemayat.mcls.gov.ir اعلام کردند که کمک بلاعوض دریافت نکرده‌اند و پس از انتشار فهرست در دو مرحله از سوی وزارت رفاه، مبلغ کمک بلاعوض به همه آنها واریز شده است. نمی توان آن را مسدود و حذف کرد.

این در حالی است که قسمت اول ۱۵ فروردین و قسمت دوم ۱۶ تیر از دو مرحله کمک هزینه ۳۰۰ هزار تومانی تا ۴۰۰ هزار تومانی که قبلا در ۱۳۵ و ۱۳۶ مرحله پرداخت شده است اکران می شود.

این در حالی است که آژیتاتورهایی که در حساب های خود انباشته شده بودند تصور می کردند که برداشت ممکن است تا یک ماه دیگر انجام شود و آن را نیز پیگیری کردند، در حالی که باید به یاد داشته باشند که سپرده در یک مرحله برای آنها بوده و در حال حاضر مسدود می شود.

در صورتی که صلاحیت دریافت کمک هزینه با نگاهی به وضعیت آشوبگران در وزارت رفاه مشخص شود، مبلغ بازداشت شده مسترد و پس گرفته می شود.

هنوز مشخص نیست که او پس از ترک این سمت چه خواهد کرد. آخرین تحولات این وزارتخانه و استعفای وزیر رفاه در انتظار تصمیم گیری است اما نیاز به بررسی دارد.