خدمات چک از ۹۰ درصد دستگاه های خودپرداز بانک های کشور ارائه می شود


معاون نظام‌های پرداخت بانک مرکزی اعلام کرد: تاکنون ۹۰ درصد بانک‌های کشور با ۸۵ درصد دستگاه‌های خودپرداز توانسته‌اند خدمات چک را از طریق دستگاه‌های خودپرداز خود به مردم ارائه کنند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک و به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، آمنه نادعلی زاده گفت: برای تجهیز درگاه های بانکی شامل سامانه صیاد، بانک مرکزی، اینترنت بانک و موبایل بانک و همچنین تسهیل دسترسی شهروندان. ، برنامه های کاربردی پرداخت و زیرساخت پیامک، از شبکه یک بانک می خواهد دستگاه های خودپرداز خود را به سیستم ماهیگیری مجهز کند تا امکان ثبت، احراز هویت، انتقال و استعلام چک از طریق دستگاه های خودپرداز فراهم شود.

سخنگوی اجرایی قانون جدید چک بانک مرکزی در خصوص بانک هایی که در سامانه سید فاقد خودپرداز هستند، گفت: در حال حاضر فقط دستگاه های خودپرداز سه بانک توسعه تعاون، کارآفرینان و بانک های پستی متصل نیستند. سیستمی که حدود چهار هزار است.«خودپرداز دارند.

بانک های اقتصاد نوین و کشاورزی نیز مهم ترین اقدامات فنی را در این زمینه انجام داده اند و به زودی آماده ارائه خدمات در این حوزه خواهند شد.

وی با اشاره به آمار استفاده از روش های مختلف برای عملیات چک ها گفت: بر اساس بررسی های انجام شده ۷۵ درصد تراکنش های ثبت، تایید، انتقال و استعلام چک از طریق اینترنت بانک ها و موبایل بانک ها انجام می شود و این دستگاه ها از محبوبیت بالایی برخوردار هستند. .

همچنین ۲۰ درصد از فرآیندهای ثبت نام از طریق اپلیکیشن های پرداخت و ۵ درصد از این عملیات از طریق سامانه پیامکی، خودپرداز و شعب بانک ها انجام می شود.

وی با بیان اینکه آخرین مهلت اتصال دستگاه های خودپرداز بانک به سامانه سید اواخر تیرماه است، گفت: بانک مرکزی تا زمان اتصال تمام دستگاه های خودپرداز به سامانه ادامه می دهد.

لینک کوتاهلینک کپی شد!