خرید بیمه اقساطی به صورت اینترنتی از طریق سفته الکترونیکی انجام شد


بهره برداری از سفته الکترونیک بانک ملی برای اولین بار در صنعت بیمه.

وام امروز با کمک سکوک و با استفاده از سفته الکترونیکی بانک ملی امکان خرید بیمه اقساطی را در اپلیکیشن خود فراهم کرده است. افراد می توانند بیمه نامه خود را به صورت اقساط ۹ ماهه خریداری کنند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، برای اولین بار در کشور بیمه اقساطی از طریق سفته الکترونیکی بانک ملی با همکاری سککوک و ازکی قابل خرید است.

علی‌رجا مهیار، معاون فناوری اطلاعات و شبکه ارتباطات بانک ملی نیز در این مراسم گفت: وزیر امور اقتصادی و دارایی تعهدنامه الکترونیکی سال گذشته و شعبه دانش بنیاد فخار راجی را افتتاح کرد. بنیان، شرکت مشاوره شرکت های دانش، برای اولین بار در کشور گفت: برای یک مجموعه باله به نام Azki Loan اعمال می شود. ملی ایران شاهد پیاده سازی پلتفرم ها با استفاده از ابزارهای بانکی باشیم.

تبلور تجهیزات جدید بانک ملی ایران در فین تک

وی گفت: ما به دنبال این هستیم که بهره‌برداری از طبقه بالا، استارت‌آپ‌ها و بهره‌برداری‌های آن‌ها را در پلتفرم‌هایی با پایگاه دانش با ابزارهای صنعتی و بانکی به‌طور مؤثر مرتبط کنیم. اما ارتباط دو طرفه با صنعت بانکداری کمتر دیده می شود. بنابراین، جریان ارتباطات و زیرساخت های بین بخش های مختلف را در بانک ملی ایران دنبال می کنیم.

وی گفت: امروز بانک های جدید بانکداری سنتی را به چالش کشیده اند.

مالی ایران، یکی از اعضای هیئت اجرایی بانک و معاون فناوری اطلاعات و ارتباطات وزیر ارتباطات، گفت: این بانک از بدو تأسیس تاکنون بیش از ۵۰۰۰ سفته الکترونیکی صادر کرده است که با کمک فین تک محقق خواهد شد.

صدور یک میلیون سفته الکترونیکی در مدت سه ماه

احمد تقوایی نجیب، رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و اقتصاد هوشمند وزارت مالیه از صاحبان ایده جدید برای راه اندازی سفته الکترونیکی در بانک ملی ایران و صنعت بیمه کشور تشکر کرد. مردم می توانند از بیمه اقساطی بهره مند شوند، اتفاق خوب و مبارکی است و امیدواریم این مسیر ادامه داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه بانک ملی ایران برای اولین بار در کشور اقدام به انتشار سفته و قبوض الکترونیکی کرده است، افزود: در حوزه بانکی نیازمند اجرای این گونه برنامه ها بیشتر هستیم و امیدواریم بتوانیم زیرساخت های لازم را در اختیار این وزارتخانه قرار دهیم. اقتصاد به عنوان یک نهاد دولتی.»

نجیب گفت: «ماه گذشته بیش از یک میلیون سفته و قبض الکترونیکی در کشور صادر شد.

افزایش عمق بازار بیمه در کشور

در پایان این مراسم محمدمهدی مومنی مدیرعامل شرکت دانش بنیان ازکی چپ گفت: از ابتدا هدف ما تعمیق بازار بیمه کشور بوده است تا مردم بتوانند محصولاتی بیش از نیاز خود تهیه کنند. خدماتی که یکی از راه‌های رسیدن به این هدف از نظر اقتصادی است.

وی گفت: امروز شاهد هستیم که بیمه نامه در کمتر از پنج دقیقه در اقساط ۹ ماهه قابل خرید است و البته این خدمات در سایر بخش های صنعت بیمه و همچنین سایر بازارهای مالی قابل توسعه است.

وی در پایان برنامه با فخار راجی رئیس مرکز انکشاف فناوری اطلاعات و اقتصاد هوشمند وزارت مالیه، عضو هیأت مدیره و معاون فناوری اطلاعات و شبکه ارتباطات این بانک دیدار و گفتگو کرد. بنیاد دانش.

منبع: روابط عمومی بانک ملی