خواندن این کتاب ها بدون حضور کودکان برای بزرگسالان ممنوع استبه گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ابنا) «چشم ها بد به نظر نمی رسند» مجموعه ۱۴ جلدی است که توسط انتشارات آفرینگان در ۷ جلد منتشر شده است. هر جلد از این مجموعه شامل ۲۰ فصل است که به ماجراها و شیطنت های سه دانش آموز به نام های پائولو، گوردون و البته راوی می پردازد. راوی که نامش هرگز مانند رازی مخفی آشکار نخواهد شد. زاده فکر این گروه سه نفره گوردون است، پسر تنبلی که مدام در حال طراحی نقشه های شیطانی است تا همه را به دردسر بیاندازد.

شوخ طبعی و هیجان در ماجراجویی این سه پسر به دلیل تنش زیاد می تواند منجر به بروز رفتارهای عاطفی در کودکان شود و به همین دلیل دو نویسنده کانادایی کتاب نه تنها هشداری جدی می دهند. آنها به هیچ وجه مسئول چنین رفتاری نیستند و همچنین مسئول یک حمله قلبی جدی پس از خواندن این کتاب نیستند. خواندن این کتاب ها برای افراد بالای ۱۸ سال بدون فرزند توصیه نمی شود.


عنوان کتاب های این مجموعه «پرندگان مرده و تله برای دزد»، «حمله مترسک ها و داستان توالت»، «روز بدشانسی گوردون و خانه ارواح»، «تعقیب در انتهای برفی» است. مادربزرگ جنایتکار شرور، «کوسه ها و اورژانس»، «ماما خرس و وگاس» و «با دوستانی مثل آن و وقتی بچه بودیم».

مریم مفتاحی مترجم این مجموعه یکی از پرفروش ترین مترجمان بازار نشر ایران است. آثار معروف جوجو مویز نویسنده انگلیسی مانند «مردی پیش از تو»، «پس از تو» و «یک بعلاوه یک» اولین بار با ترجمه مفتاح در ایران منتشر شد و مورد استقبال قرار گرفت.در بخشی از این کتاب می خوانیم:
همسایه ما آقای باترورث پیرمرد مهربانی است و پرندگان را بسیار دوست دارد. حداقل پنجاه قفسه مرغ و چندین تابه آب و سینی بذر برای پرندگان دارد. نمی‌دانم چه چیزی باعث شد تصمیم بگیریم آن را اجرا کنیم، اما این کار را کردیم. چهار روز تعطیلات تابستانی بود و من و گوردون و پائولو که بهترین دوستان من هستند، خسته شده بودیم، شاید کمی هیجان می خواستیم. با این حال، ما قصد داریم هر پرنده مرده ای را که اینجا و آنجا می بینیم برداریم و در یخچال بگذاریم. پس از جمع آوری پرنده های مرده کافی، بیایید همه آنها را پشت خانه آقای باترورث بیندازیم.

هر جلد از این مجموعه با قیمت ۵۵۰۰۰ تومان در بازار نشر کتاب موجود است.